1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EĞİTİME MALİYE ENGELİ
EĞİTİME MALİYE ENGELİ

EĞİTİME MALİYE ENGELİ

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Maliye Bakanlığı’nı, “Eğitimin temel unsuru olan öğretmen ihtiyacının karşılanmasında engel çıkarmaya çalışmakla” suçladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Maliye Bakanlığı’nı, “Eğitimin temel unsuru olan öğretmen ihtiyacının karşılanmasında engel çıkarmaya çalışmakla” suçladı.

Okul öncesi okullardaki öğretmen yardımcısı ve öğretmen ihtiyacının derhal karşılanması isteyen Elcil, konuyla ilgili mücadeleyi yükselteceğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yapan Elcil, Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim kurumlarında ihtiyaç olan 10 öğretmen münhalinin açılması için girişim yaptığını ancak Maliye Bakanlığı’nın sorun yaratması yüzünden hukuki altyapısı hazır olan okullara öğretmen verilemediğini savundu.

Elcil, “Hükümet, bu uygulamalarıyla eğitime ve çocuklarımıza değer vermediğini bir kez daha göstermektedir. Okullara bütçe ayırmayan, eğitim için ayrılan bütçenin yüzde 75’ini özel okullara ve özel üniversitelere veren hükümet, devlet okullarına üvey evlat muamelesi yapmaya devam etmektedir” dedi.

Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 40’larda kaldığını söyleyen Elcil, şöyle devam etti:

“Bu amaç için kendi imkânları ile bina inşa edip donatan okullara öğretmen dahi veremeyecekse, bu hükümetin ne işe yaradığını sormak daha da gerekli olmuştur. Külliye cami inşa etmeye, siyasi atamalarla yaratılan müşavir ordusuna para bulan, yaptığı partizanca istihdamlara finans kaynağı bulan hükümet nedense okul öncesi öğretmen münhali için para bulamamaktadır”

 

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler