1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EĞİTİM'DE GÖREV DEVİR TESLİMİ YOK !
EĞİTİMDE GÖREV DEVİR TESLİMİ YOK !

'EĞİTİM'DE GÖREV DEVİR TESLİMİ YOK !

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine önceki gün atanan UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan, dün yeni görevine başladı.

A+A-

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine önceki gün atanan UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan, dün yeni görevine başladı. TAK muhabirinin bakanlık basın bürosundan aldığı bilgiye göre, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine atanan Atasayan göreve başlarken, devir teslim töreni olmadı.
Kemal Dürüst’ün Başbakan İrsen Küçük tarafından geçtiğimiz Cuma günü görevden alınmasının ardından Atasayan’ın atanması önceki gün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından onaylanmış ve açıklanmıştı.
Aynı gün Sağlık Bakanlığı görevinden alınan Ahmet Kaşif’in yerine ise İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu vekalet ediyor.

ATASAYAN, MÜSTEŞAR VE MÜDÜRLERLE TOPLANTI YAPTI


Göreve başlar başlamaz müsteşar ve müdürlerle toplantı yapan yeni Bakan Mutlu Atasayan, yeni eğitim yılına az bir süre kala çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Durum değerlendirmesi yapılan toplantıda, okullardaki öğretmen eksikliklerinin süratle giderilmesi; müdür ataması yapılmayan okullarda müdür yardımcılarının bu göreve vekalet etmesi üzerinde duruldu.
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Atasayan’a, 65 okuldaki altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve herhangi bir eksiklik olmadığı bilgisi aktarıldı.

ÇİÇEK YERİNE KTEV’E BAĞIŞ

Alınan bilgiye göre, Atasayan, göreve başlaması nedeniyle çiçek göndermek isteyenlerin bunun yerine Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulunmasını da istedi.
İlk kez bakanlık koltuğuna oturan Mutlu Atasayan, 1959 yılında Limasol kazasına bağlı Gökağaç köyünde doğdu. 1977-78 ders yılında Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nden mezun olmasından sonra 1980’de Gelir ve Vergi Dairesi’nde göreve başlayarak çeşitli kademelerinde görev alan Atasayan, Gelir ve Vergi Dairesi’nde Şube Amirliği ve Gelir ve Vergi Dairesi Merkez İnceleme Birimi’nde görev yaptı.
Atasayan, Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği, okul aile birlikleri, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü gibi birçok sivil toplum örgütünde çeşitli dönemlerde görevler üstlendi.
19 Nisan 2009 erken genel seçimlerinde UBP’den Güzelyurt Milletvekili seçilen Atasayan, Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanlığı’nı yürüttü.  Mutlu Atasayan, evli ve iki çocuk babası

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler