1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EĞİTİMDE EKSİKLİK VAR, İNKAR ETMİYORUM'
EĞİTİMDE EKSİKLİK VAR, İNKAR ETMİYORUM

'EĞİTİMDE EKSİKLİK VAR, İNKAR ETMİYORUM'

Atasayan, bazı okullarda öğretmen eksiklikleri bulunduğu, bunu inkar etmediklerini ve gidermek için çalıştıklarını söyledi.

A+A-

 

Mecliste eleştirileri yanıtlayan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, bazı okullarda öğretmen eksiklikleri bulunduğu, bunu inkar etmediklerini ve gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Bu konuda yaşanan sıkıntıları aşmak için çeşitli girişimleri olduğuna işaret eden Atasayan, orta eğitimde Kamu Hizmeti Komisyonu’nun sınavı nedeniyle yaşadıkları sorunları anlattı.

Okullardaki öğrenci fazlalığı nedeniyle de öğretmen açığı yaşandığını anlatan Bakan Atasayan, bunları da tamamlamaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni öğretim yılı için okullara 8 milyon TL’ye yakın yatırım yapılmasına rağmen halen eksiklikler olduğunu belirten Atasayan, bu eksiklikleri süratle tamamlamak için de hassasiyetle çalıştıklarını kaydetti.

Her ülkenin kendi müfredatını uygulamasının öneminin bilincinde olduklarını ifade eden Atasayan, müfredatın yeniden ele alınıp, üniversitelerden ilgili bölümlerden de destek alınarak düzenlemeler yapılması için çalışma içinde olduklarını ve bunun kaynağının da ayrıldığını vurguladı

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler