1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EĞİTİMDE DE BAŞARILI
EĞİTİMDE DE BAŞARILI

EĞİTİMDE DE BAŞARILI

KKTC Telsim’in ana sponsor olduğu 12 yaşındaki tenisçimiz Eliz Maloney, İngiltere’de sınıfının en iyi öğrenci oldu

A+A-

 

 

KKTC Telsim’in ana sponsor olduğu 12 yaşındaki tenisçimiz Eliz Maloney, İngiltere’de sınıfının en iyi öğrenci oldu. Eliz, “Spor, derslere engel değil” dedi.

İngiltere’de hem okuluna, hem de tenis akademisine devam etmekte olan Eliz Maloney, okuldaki beden eğitimi dersleri yerine tenis akademisinde tenis dersi alıyor. Günde en az 3 saat tenis oynayan Eliz Maloney, kimi zamanlar derslere giremiyor. Buna rağmen alması gereken tüm meritleri aldı ve 80 merit ile sınıf birincisi olmayı başardı.

Yaz tatili nedeniyle ülkemize gelen Eliz, birçok anne ve babanın dersleri için çocuklarına spor yapmayı yasaklamalarının doğru olmadığını belirtti. Eliz, “Bazı anne ve babaların zannettiği gibi spor derslere engel değil. Bence spor yapan çocuklar, sporun verdiği disiplinli çalışma kültürü ile derslerinde de daha kolay başarılı olurlar” şeklinde konuştu.

Eliz Maloney, başta ana sponsoru KKTC Telsim olmak üzere, kendisine sponsor olan, katkı koyan herkese en büyük teşekkürü gerek derslerinde ve gerekse teniste elde ettiği ve edeceği başarılarla edeceğinin bilinci içerisinde çalıştığını vurguladı.

Bu haber toplam 423 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler