1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EĞİTİM GERİLİYOR
EĞİTİM GERİLİYOR

EĞİTİM GERİLİYOR

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst dün Genç TV’de yaptığı açıklamalar gündem oldu. Öğretmen sendikalarının okuldaki öğretmenleri temsil etmediğini ve sendikaların yalan konuştuğunu söyleyen Dürüst, yeni bir öğretmen sendikasının kurul

A+A-

 

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst dün Genç TV’de yaptığı açıklamalar gündem oldu. Öğretmen sendikalarının okuldaki öğretmenleri temsil etmediğini ve sendikaların yalan konuştuğunu söyleyen Dürüst, yeni bir öğretmen sendikasının kurulacağı yönündeki soruya ise “Öğretmenlerden 382 kişilik imzalı bir belge elimde ve huzursuz öğretmenler var” dedi.

KTÖS Başkanı Şener Elcil ise, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün yalan söylediğini belirterek, TC Elçiliği’nden talimat alarak öğrencilerin üstünden oyunlar oynadığını vurguladı

 

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst:

 “Sendikalar 30 tane öğretmen eksiğinden bahsederken okullarımızda boş oturan öğretmenlerimizden bahsediyorlar mı hiç halkımıza? Hangi öğretmenin 4 saat oturduğunu hangi okulda hangi öğretmenimizin 20 saat yerine 8 saat ders yaptığını tespit edeceğiz. Eğitim sendikaları yok. Sendikalar bir öğretmenin bir okulda 5-6 ders boş oturmasına da göz yumuyor. Boş oturan öğretmenleri yandaki okula aktarmaya çalıştığınız zaman da sıkıntı yaratıyorlar”

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil:

“Dürüst bir yandan kendi siyasi geleceğine yönelik yatırım amaçlı şov yapmaya devam ederken, diğer yandan ise gerçekler karşısında içindeki öfkeyi ve kini kusuyor. Seçimi kaybettiği anda okula döneceğinin telaşı içinde her fırsattan yararlanmayı ve bunun için de eğitimi çocuklarımızı kullanmayı bir meziyet sayıyor. Eğitimde var olan eksiklikler ortaya döküldüğü zaman ise bunu görmezlikten gelerek çocuklar üzerinden sendikalara ve öğretmenlere saldırıyor”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler