1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EĞİTİM FORUMU YARIN BAŞLIYOR
EĞİTİM FORUMU YARIN BAŞLIYOR

EĞİTİM FORUMU YARIN BAŞLIYOR

KTÖS, “3. Uluslararası Demokratik Eğitim Forumu” düzenliyor. Gazimağusa’da yarın başlayacak ve iki gün sürecek forum “Öğretmenler; Demokratik Okul ve Toplum İçin” ana temasıyla toplanacak

A+A-Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), “3. Uluslararası Demokratik Eğitim Forumu” düzenliyor. Gazimağusa’da yarın başlayacak ve iki gün sürecek forum “Öğretmenler; Demokratik Okul ve Toplum İçin” ana temasıyla toplanacak.

KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür’ün açıklamasına göre, Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 09.00’da başlayacak foruma, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden akademisyen, sendikacı ve eğitimciler de katılacak.

İki tam gün sürecek forumda katılımcılar 4 konu başlığı altında 4 komisyonda çalışacak ve sonuç bildirgesi hazırlayacak.

KTÖS Eğitim Sekreteri Özhür, eğitim sistemini yaralayan ve doğrudan etkileyen büyük tehlikelere dikkat çekmek için bu yıl forum şeklinde yapılacak 3. Uluslararası Eğitim Forumu’na Rusya (ESEUR), Türkiye (Eğitim-Sen), Bulgaristan (Podkrepa), Kuzey İrlanda (UTU), Rum İlkokul Öğretmenler Sendikası (POED), Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Prof.Dr. Işıl Ünal, Israil (ITU), KTÖS, KTOEÖS ve Belçika’dan Avrupa Öğretmen Sendikaları Konfederasyonu (ETUCE) Genel Sekreteri Martin Romer’in katılacağını duyurdu.

“Öğretmenler; demokratik okul ve toplum için...” temalı forumda “müfredat ve programlar”, “eğitim ve nüfus”, “eğitim ve ideoloji”, “çevre-barış eğitimi” konulu 4 komisyon oluşturulacak.

 

 

 

 

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler