1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EĞİTİM BAKANI 'YAZ UYKUSUNDA'
EĞİTİM BAKANI YAZ UYKUSUNDA

EĞİTİM BAKANI 'YAZ UYKUSUNDA'

KTOEÖS:Kamusal eğitimden vazgeçen UBP birkaç zenginin hükümeti olmuştur.

A+A-

 

KTOEÖS:Kamusal eğitimden vazgeçen UBP birkaç zenginin hükümeti olmuştur.

Açıklamanın tam metni şöyle:


         Öğretmenler Yasasına göre öğretmen yer değiştirme işlemleri her yıl  1-15 Temmuz arasında yapılır. Ardından münhal kadrolar ilan edilerek atamalar gerçekleştirilir ve okulların öğretmen eksiklikleri tamamlanır. Maalesef, Eğitim Bakanlığı yıllardır eğitime olumlu katkı koyan çalışanı ve yasaları hiçe sayarak, kamusal eğitim içinden çıkılmaz hale getirmek için çalışmaktadır. Eğitim Bakanlığı bu anlayışla okulları eksiksiz açamayacaktır. Başka popülist gündemler yaratarak esas görevini unutturmaya çalışacaktır. Velilerimizi, öğrencilerimizi, gençlerimizi ve tüm halkımızı uyarıyoruz.  Sadece kendi çıkarlarını düşünen bu ayrıcalıklılar hükümetini durdurmalıyız. Ülkemizi ağır tahribat altında bırakan, yasaları hiçe sayan, kamusal eğitimi yok etmeye uğraşan, yağma ve talanı devam ettirerek toplumun geleceğini yok etme noktasına getiren bu politikalara mutlaka dur demeliyiz.
        
Bütçesi olmayan devlet okulları son darbeyle yok edilmeye çalışılmaktadır. Hiç gereği yokken ilahiyat alanı açılmış, imam hatip koleji kurulmuş, milyonlarca lira harcanmıştır. Hiç ihtiyaç değilken camiler mantar gibi yapılmakta okullar ise dökülmektedir. Ülke eğitimi plansız, programsız götürülmektedir. Amacı, ülke ihtiyacına cevap verecek bir eğitim sistemi yerine çocukları harcayan, öğrencileri destekleme, yönlendirme yerine başarısızlığı ödüllendiren ve onları özel okulların müşterisi yapan bir anlayışla, bazı sermayedarlara hizmet edilmektedir.  Okulların açılmasına az bir süre kalmıştır ancak Eğitim Bakanlığı yaz uykusuna bilinçli olarak yatmıştır. Çaresizliğe mahkûm edilen devlet okulları en temel eksikliklerini gidermeden eğitim yılına yine  eksik başlayacaktır.
         Velilerimize, öğrencilerimize acil çağrımızdır. UBP Hükümeti kamusal eğitimden vazgeçmiştir. Devlet okulları, arazileri, AKP-UBP işbirliği ile  yerli yabancı sermayeye peşkeş çekilmektedir. Üleştirme politikalarına devam edilerek, UBP genel kurulu ve seçimler için çalışmaktadır. Gençlerimizin geleceği düşünülmemektedir. Devlet okulları parasız, bilimsel, çağdaş, kaliteli, nitelikli eğitim veren kurumlar olmaktan çıkarılmak için hareket edilmektedir.  Üniversite mezunu sayısı %80 lere varan bir ülkede gençlerimiz iş bulamamakta, sadece müşteri olarak yolunmaktadır. Eğitimde fırsat eşitliği bitirilmiştir, parası olanın kaliteli eğitim alacağı ortam yaratılmaya çalışılmamaktadır. Okul yerine külliyeye, gazinoya, bet ofisine, gece kulübüne yatırım yapılmaktadır. Eğitim felsefesi bitirilmek istenmektedir. 3 Eylül’de okullar açılacaktır. Bu güne kadar öğretmen münhallerinin açılması dahi başarılamamıştır. Binlerce işsiz genç varken T.C'li öğretmen istihdamına devam edilmek istenmektedir. Eğitim Bakanlığının tavrı devlet okullarını kapatmaya, gençleri göç ettirmeye yöneliktir. Son yıllarda %3-4 olan özel okullardaki öğrenci sayısı %20'lere bu politikalar sayesinde çıkmıştır. Halkımız artık uyanmalıdır, bu düzeni birileri kendileri için yaratmıştır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler