1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EGEMEN’İN SERGİSİ BÖBREK HASTALARI İÇİN
EGEMEN’İN SERGİSİ BÖBREK HASTALARI İÇİN

EGEMEN’İN SERGİSİ BÖBREK HASTALARI İÇİN

Sanatçı Mine Egemen’in Gelirini Diyaliz ve Böbrek Hastaları Derneği’ne bağışlanacak resim sergisi Saçaklı Ev’de açıldı

A+A-




Sanatçı Mine Egemen’in Gelirini Diyaliz ve Böbrek Hastaları Derneği’ne bağışlanacak resim sergisi Saçaklı Ev’de açıldı

Sanatçı Mine Egemen’in 5 yıldır çizdiği resimlerden hazırladığı sergi, dün akşam Saçaklı Ev’de açıldı. Geliri Diyaliz ve Böbrek Hastaları Derneği’ne bağışlanacak sergi 12 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Serginin açılışında, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ve Diyabet ve Böbrek Hastaları Derneği Başkanı Dr. Zerrin Akalınlı birer konuşma yaptı. Açılışı ise, Ahmet Benli ve sanatçı Mine Egemen birlikte gerçekleştirdi.

AKALINLI: “5 AYDA 13 MİLYAR LİRALIK MALZEME ALDIK... ÖNÜMÜZDE DAHA ÇOK YOL VAR”

Diyaliz ve Böbrek Hastaları Derneği Başkanı Dr. Zerrin Akalınlı, sivil toplum örgütlerinin genel olarak maddi sorunlar yaşadığını belirterek, örgütlerin düzenledikleri etkinliklerle maddi durumlarına destek sağladıklarını ve ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Sergi için destek veren herkese teşekkür eden Akalınlı, sergiden elde edilecek gelirle hastaların malzeme ihtiyaçlarını gidermeye çalışacaklarını belirtti. Akalınlı, dernek yönetimine geldikleri 5 aylık sürede 13 milyar TL değerinde malzeme aldıklarını ve önlerinde daha çok yol olduğunu kaydetti.

BENLİ: “SANATIN İNSANİ MAKSATLARLA KULLANILMASI GURUR VERİCİ”


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ise, Mine Egemen’in 5 yıllık emeğinin ürünü olan bu sergiye katılmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Sanatın birçok konuya yön verdiğini ancak bu şekilde insani maksatlarla kullanılmasından da ayrıca gurur duyduğunu ifade eden Benli, sergiden iyi gelir elde edilmesini ve derneğe faydalı olmasını temenni etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 561 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler