1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Efsane’nin yeni adı Cihangir
Efsane’nin yeni adı Cihangir

Efsane’nin yeni adı Cihangir

Öyle bir karşılaşma düşünün ki, bir hakem faciasının yaşandığı, kazanan takımın 45 dakika dokuz kişi oynadığı ve doksan dakikada yaptığı müthiş 14 kurtarış ile devleşen Türkkan isimli bir kaleci. Cihangir dün, hakem Kanatlı’ya rağmen, uzatmalarla b

A+A-

 

 

Öyle bir karşılaşma düşünün ki, bir hakem faciasının yaşandığı, kazanan takımın 45 dakika dokuz kişi oynadığı ve doksan dakikada yaptığı müthiş 14 kurtarış ile devleşen Türkkan isimli bir kaleci.

Cihangir dün, hakem Kanatlı’ya rağmen, uzatmalarla birlikte tam 60 dakika dokuz kişi oynadığı maçta Süpermen Türkkan başta olmak üzere terlerinin son damlasını sahada akıtan muhteşem dokuz kişi ile kazanırken, yeni bir Efsane’nin doğuşunu belgeledi.

Devam ediyoruz. Hafta içerisinde rakip takım kalecisine hiç de etik olmayan bir davranış ile transfer teklifi yapan bir teknik adam. Transfer teklifi yapılan kaleci Türkkan, yapan Kaymaklı Teknik Direktörü Mehmet Bolkan.

İşte bu Bolkan karşılaşmanın 28. dakikasında hakem Kanatlı ile girdiği diyalogda sahanın dışına atılırken, oyunun gerileceğinin sinyalini veriyordu. Ne gariptir ki, maçı çığırından çıkaran Kanatlı’nın Bolkan’ı dışarı atması tek doğru kararıydı.

Ve bu maçı yöneten benim ısrarla hiç de iyi bir hakem olmadığını vurguladığım ama bazı kesimlerin ve bazı medyanın yere göğe sığdıramadığı, doksan dakika boyunca yerli yersiz 13 sarı ile 3 kırmızı kart göstererek, yılın kötü yönetimiyle bir maçı çığırından çıkaran ve maçın önüne geçen hakem Ecvet Kanatlı. Kanatlı’yı çok tutan Merkez Hakem Kurulu’na sevgilerle.

Maç öncesi ve maç süresince gelişen olayları yazmaktan maça geçemedik. Tribünleri dolduran Kuzey Kıbrıs’ın bayan ağırlıklı en centilmen seyircisi önündeki karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi Cihangir adeta golle başladı.

Beşinci dakikada kazanılan serbest atışta Fırat’ın ortasına yükselen Ferda adeta gelecek Cihangir fırtınasının habercisiydi.

Bu dakikadan sonra, defanstan başlayarak Terminatör Ferda yönetiminde, Mustafa Tekpınar, Hasan Yaşinses, Nasuh, orta sahada Sezer, Can Özsoy, Fırat ve Ali Bayır, hücumda Martin ve Kuzey Kıbrıs’ın en büyük golcüsü olma yolundaki Halil Turan’ın 21. dakikada gelen ikinci golüyle ilk 45 dakikada Forest’i alabora etti.

Ne var ki, tam 45 dakika bitti denirken, Kaymaklı’dan Debola’nın kendisine faul yapan Can Özsoy’un boğazına sarılmasıyla sahne alan hakem Ecvet Kanatlı, Debola’yı direkt kırmızı kartla oyun dışına atması gerekirken, sarı kartla geçiştirmesi, Debola’nın ikinci sarı karttan ve dengeyi sağlamak adına Cihangir’den Can Özsoy ile Fırat’a gösterdiği sarı kartların kırmızıya dönüşmesine neden oldu.

Bu Kanatlı, karşılaşmanın ikinci yarısında, 59. dakikada Çağrı Kıral’ın düşürülmesini penaltı ile değerlendirirken, hiç de inandırıcı değildi.

İlk devrenin bitiş düdüğü ile soğukkanlı ve centilmenliğiyle dikkati çeken K.Kaymaklı’nın değerli başkanı Ali Başman’ın tellerden atlayarak, orta hakem Ecvet Kanatlı’ya sitemde bulunması, Kanatlı’nın herkesi çileden çıkardığının kanıtıydı.

İkinci yarıya dokuz kişi başlayan Cihangir, dokuz kişi kalmanın psikozu ile defansa çekilince, ikinci 45 dakika Cihangir yarı alanında hatta, ceza sahasında oynandı.

İşte bu yarıda sahneye, hafta arasında Bolkan’ın hiç de ahlaki olmayan, transfer teklif ettiği Türkkan çıktı. Türkkan bu tekliften sonra olayı bir onur meselesi yapmış olacak ki, bunu bir doping aracı olarak kullanırken, yaptığı birbirinden müthiş 14 kurtarış ile  kalesinde devleşti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler