1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Efsane mi?
Efsane mi?

Efsane mi?

Yenicani’nin kötü futbolu, Küçük Kaymaklı’nın puan kaybı ile geçen iki günün ardından başkentin şampiyonluğa oynayan diğer takımı Çetinkaya’nın Lapta ile oynayacagı maç spor kamuoyunda daha önemli bir noktaya geldi. Çetinkaya’nın i

A+A-

 

 

Yenicani’nin kötü futbolu, Küçük Kaymaklı’nın puan kaybı ile geçen iki günün ardından başkentin şampiyonluğa oynayan diğer takımı Çetinkaya’nın Lapta ile oynayacagı maç spor kamuoyunda daha önemli bir noktaya geldi. Çetinkaya’nın iyi futbolla alacağı bir galibiyet bir anda bütün gözlerin Çetinkaya’ya dönmesi demekti. Bu düşünce içerisinde Atatürk Stadı’nın yolunu tuttum.

Stada vardığımda iki takım da çimlerin üzerinde maç için ısınmaktaydı. Lapta yeni teknik adamı Cantürk ile ligde çıkış arayışında Çetinkaya ise zirveyi kaptırmamak amacında.

Çetinkaya maç kadrosuna baktığımızda takımın bel kemiği olan Serhan’ın ilk onbirde olmadığını gördüm. Yaptığım araştırmada Serhan’ın ayak serçe parmağında kırık olduğunu öğrendim. Bu eksiklik Çetinkaya’nın oyununu mutlaka etkileyecek diye düşündüm.

Maçın başlaması ile gördüğüm, Lapta’nın telaşlı oluşuydu. İlk yirmi dakikada Çetinkaya daha istekli Lapta ise gayretli görüldü. Yirmi üçüncü dakikada sahanın en iyisi Uğur çok güzel bir gol attı. Serhan’ın yerine oynayan Uğur’a değinmek istiyorum. Uzun süre yedek kalmasına rağmen Uğur demek ki motivasyonunu bozmamış. Sebatla çalışmış, sahaya da sürüldüğünde takımının en iyisi olmuş. Çok güzel bir gol atarak da takımının lider kalmasını sağlamış. Uğur’un bu çıkışı tüm yedek soyunan futbolculara örnek olmasını diliyorum.

Maçta golden sonra daha iyi futbol bekleyen ben ve benim gibiler malesef yanıldılar. Golden sonra tempo artacağına daha da düştü ve bu durum devre sonuna kadar devam etti.

İkinci yarı yine maç temposu vasatın altında, pas yüzdesi düşük oyun mekaniğine uyum da beklenenin altında başladı. Bu devrede gördüğüm Lapta’nın Çetinkaya sahasına daha fazla gelmesiydi. Bu gelişler organize bir şablonun ürünü müydü? Hayır. Lapta hücum organizasyonu itibarıyla sıkıntılı. Bu durumu aşmalı. Hücuma zenginlik katmalı. Defansif yapısına hücum mekaniği de eklemeli. Bu mücadeleci takım ruhuna bilinçli atak yapmayı da eklerse sanırım Lapta ligde daha üst sıralara çıkabilir.

Gelelim liderin ikinci yarıdaki oyununa. Efsane hiç de kendisine yakışmayan bir oyun oynadı. Direkten dışarı giden top gol olsaydı bugün liderlik koltuğunda ezeli rakibi Yenicami oturur olacaktı. Kaptan Serkan’ın çift sarıdan gördüğü kırmızı karttan sonra öldü öldü dirildi. Serkan’ın yaptığı fauller doğru, gördüğü kartlar da doğruydu. Yine de alınan üç puan ve liderlik devamlılık motivasyonu açısından takıma olumlu yansıyacaktır. Bu nedenle kötü oyuna rağmen zirve yarışında Çetinkaya kazançlı bir hafta geçirdi.

Son olarak yazımın başlığına neden “Efsane mi?” dediğimi kısaca anlatayım. Evet Çetinkaya Kıbrıs futbolunun efsanevi Türk takımıdır. Efsane demek futboluyla, seyircisiyle tribün ve saha içi zengilikleriyle fark yaratan, rakibin mutlak saygısını kazanan takım demektir.

Efsanenin ben bugün efsane seyircisini göremedim. Futbolu efsaneye yakışır bir oyun değildi. Yani efsane Çetinkaya’nın durumu efsane olmaktan bugün itibarıyla çok uzakta duruyor...

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler