1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Efsane döndü
Efsane döndü

Efsane döndü

39 yıl aradan sonra Telsim Süper Lig’e teşrif eden Göçmenköy dün tarihinde ilk kez Kıbrıs Türk futbolunun efsane takımı Çetinkaya ile bu ligde ilk kez karşılaştı. Bugüne kadar, oynadığı lig maçlarında mücadeleci bir oyun sergileyen Göçmenköy, Çetin

A+A-

 

 

39 yıl aradan sonra Telsim Süper Lig’e teşrif eden Göçmenköy dün tarihinde ilk kez Kıbrıs Türk futbolunun efsane takımı Çetinkaya ile bu ligde ilk kez karşılaştı.

Bugüne kadar, oynadığı lig maçlarında mücadeleci bir oyun sergileyen Göçmenköy, Çetinkaya maçını lige yeniden dönüş maçı olarak düşünüyordu.  

Özellikle, geçtiğimiz hafta oynadıkları K.Kaymaklı maçında olduğu gibi, başta hakem hataları ile deneyimsizlikleri sonucu alt sıralardan kurtulamayan Göçmenköy dün, Çetinkaya maçında sergilediği kötü futbol ile tel tel dökülürken,  yeniden lige dönüş umutlarını yitirdi.

Buna mukabil, sezona şampiyonluk iddiası ile giren flaş transferlerin takımı EFSANE ÇETİNKAYA, Mehter takımı gibi bir ileri, iki geri yürüyüşünü istikrara çevirip, şampiyonluk rotasına yeniden oturmak istiyordu.

İşte, bu iki farklı düşünce ile sahaya çıkan iki takımdan istediğini alan Çetinkaya oldu. Doksan dakika boyunca çok kişiliksiz bir futbol sergileyen rakibi Göçmenköy’ü “Hallaç Pamuğu gibi atan” sarı-kırmızılılar, farklı bir şekilde galip gelirken, “lige döndü”.

Her ne kadar da Çetinkaya’nın lider Yenicami ile arasında yedi puan fark olsa da Yenicami ile olan maçını kazanması ve Yenicami’nin derbilerden puan kaybetmesi halinde, geçmiş sezonlarda olduğu gibi, şampiyonlukta iddialı olabilir diye düşünüyorum.

Orta hakem Ulus Sediral’ın yardımcıları ile mükemmel yönettiği karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Çetinkaya idi. Geriden Serhan Önet’in başlattığı ve sağ kanatta Tunç Özgürgün’ün yıldızlaştığı ataklarda sahanın yıldızı Batshi ile Cedirc’in pozisyonlarında sahneye Göçmenköy’ün genç kalecisi Behai çıktı.

Özellikle, Tunç Özgürgün Göçmenköy sağ kanadını adeta “Girne Kapısı”na dönüştürürken, teknik direktör Hüseyin Cantürk’ün oyuna müdahale etmemesine, Göçmenköy seyircisi bile tepki gösterdi.

Oyunu kendi alanında kabul eden Göçmenköy’ün, stratejisinde olan kontratağa bile doksan dakika kalkamaması, orta sahasında verdiği gedikler, Çetinkaya’nın maçı bir antrenman havasına çevirmesine neden oldu.

Lige dönen Çetinkaya’da dün, Batshi ile beraber Ertan, Serhan-Serkan Önet A.Ş. ve Abbas bu dönüşü sağlayan futbolcular oldular.

Tel tel dökülen Göçmenköy’de ne ilginçtir ki takımın iyisi beş gol yemesine rağmen, genç kaleci Behai idi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler