1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ECZACILAR BULUŞTU
ECZACILAR BULUŞTU

ECZACILAR BULUŞTU

Türk Eczacılar Birliği ve Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’nin YDÜ ile işbirliğinde düzenlediği “1.Kuzey Kıbrıs Eczacılar Buluşması” dün yapıldı

A+A-

 

 

 

Levent ÖZDAĞ

 

Türk Eczacılar Birliği ve Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’nin Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile işbirliğinde düzenlediği “1.Kuzey Kıbrıs Eczacılar Buluşması” dün yapıldı. YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon'da saat 15.00’de başlayan etkinliğe, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Fatma Azgın, YDÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rumeysa Demirdamar, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Genel Sekreteri Harun Kızılay, Şerife Boyacı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç katıldı. Toplantıda konuşma yapan Prof. Dr. Kasım Güven, Prof. Dr. Ayhan Ulubelen ve Prof. Dr. Mekin Tanker eczacılık hakkında bilgiler verdi.

 

AZGIN: “AMACIMIZ BÜYÜKLERE SAYGI VE ETİK”

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Fatma Azgın yaptığı konuşmada buluşmanın esas amacının yetişkin hocaları bir araya getirmek olduğunu vurguladı. Azgın, Türk Eczacılar Birliği Başkanı, üyelerine ve bu buluşmayı gerçekleştirmek için emek harcayan herkese teşekkür etti. Azgın, toplantının asıl amaçlarından birinin meslekteki etiğin olduğuna dikkat çekerek Kuzey Kıbrıs’ta eczacılığı yaşatmak ve korumak için politik mücadele gerektiğini söyledi.

 

DEMİRDAMAR: “MESLEK ÖRGÜTLERİ ÖNEMLİ”

YDÜ Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı Rümeysa Demirdamar da yaptığı konuşmada öğrenci ve arkadaşlarını bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demirdamar, meslek örgütlerinin önemine dikkat çekerek, “Meslek örgütleri olmadan, örgütler icraat yapmadan meslek ileri sürdürülemez” diye konuştu. Kuzey Kıbrıs’a 2006 yılında gelen Demirdamar sağlık ile ilgili herhangi bir kurumun olmadığını belirterek gelinen noktada bu yıl fakülteden ilk mezunları vereceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler