1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EBEOĞLU F.BAHÇE’Yİ UYARDI
EBEOĞLU F.BAHÇE’Yİ UYARDI

EBEOĞLU F.BAHÇE’Yİ UYARDI

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakiplerinden olan AEL Limasol’da 7 yıl forma giymiş Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu’ndan Fenerbahçe’ye “Bursaspor gibi olmayın” uyarısı geldi. Bursaspor’un Twente ile oyna

A+A-

 

 

AEL Limasol’da forma giymiş Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu, “Ummadık taş baş yarar” diyerek Fenerbahçe’nin Bursaspor gibi oynamaması gerektiğini söyledi

 

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakiplerinden olan AEL Limasol’da 7 yıl forma giymiş Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu’ndan Fenerbahçe’ye “Bursaspor gibi olmayın” uyarısı geldi.

Bursaspor’un Twente ile oynadığı karşılaşmada avantajlı olduğu halde bunun daha sonra tam tersine döndüğünü belirten Ebeoğlu, ‘Ummadık taş baş yarar’ diyerek Fenerbahçe’den AEL Limasol konusunda dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Lig’inde C Grubu'nda Rum takımı AEL Limasol ile eşleşmesi gözleri Rumlarla oynayacakları maça çevirdi. Türk oyuncuların Rum takımlarla her defasında sorun yaşaması akıllara yine böyle bir sıkıntı yaşanır mı sorusunu getirdi. AEL Limasol de uzun yıllar futbol oynayan 3 şampiyonluk ve 2 gol krallığı yaşayan Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu, AEL Limasol taraftarının taşkınlık yapacağını düşünmediğini söyledi.

 

“UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR”

Cihan Haber Ajansı’na AEL Limasol ile ilgili olarak açıklama yapan Ebeoğlu, “AEL Limasol çok iyi bir takım. Hele ki bu yıl çok çok iyidir. Varlığını gösterebiliyor. Umulmadık taş baş yarar. Fenerbahçe AEL Limasol’u küçümsemesin. İyi bir takımdır. Gazetelerde bazı haberler çıkıyor. İnsanları galeyana getirmesinler." dedi.

Fenerbahçe’nin ilk maçı Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde 25 Ekim'de oynayacak olmasının bir avantaj olduğunu da belirten Ebeoğlu, "Sarı- laciverliler bu avantajını iyi değerlendirmesi lazım. Bir gol yerine atacağı gol 2 ya da 3 olsun. Ancak bu şekilde alabilir. Mesela Bursaspor 2 - 0 öndeyken maçı kaybetti. AEL Limassol maçında da öyle bir şey olmasın. Bursaspor gibi olmasın." ifadelerine yer verdi.

 

“LEFTER İÇİN YAPILANLAR GÜZELDİ”

Fenerbahçe’nin efsane oyuncusu Lefter ile aile dostu olduğunu dile getiren Ebeoğlu, “Fenerbahçe taraftarının Lefter için yaptıkları çok güzeldi. Fenerbahçe Lefter’i onure etti. Orada sönmeyen bir isim kaldı." diyerek Fenerbahçe’nin Lefter’e verdiği değere vurgu yaptı.

Ebeoğlu, AEL Limasol’un renklerinin sizin tavsiyeniz üzerine değiştirildiği doğru mu şeklindeki bir soruya da, “Bana soruldu bende sarı - lacivert olmasını söyledim. Nedenini ise Fenerbahçe’nin bu renklerde olması gerektiğini ifade ettim. Böylece AEL Limasol’un renkleri Fenerbahçe ile aynı olarak değiştirildi." şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe taraftarlarına Rum tarafına gelirken galeyana gelmemeleri hususunda uyarıda da bulunan Ebeoğlu, “Ama sarı-laciverli taraftarlar bildikleri yoldan da şaşmasınlar.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler