1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'e-KKTC BAŞLIYOR'
e-KKTC  BAŞLIYOR

'e-KKTC BAŞLIYOR'

Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “e - KKTC Başlıyor” konulu çalıştaya katılmak amacıyla yarın KKTC’ye geliyor.

A+A-

 

 

Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “e - KKTC Başlıyor” konulu çalıştaya katılmak amacıyla yarın KKTC’ye geliyor.

Binali Yıldırım, günü birlik ziyaretinde çalıştayın yanı sıra Genç TV’nin yeni hizmet binasının açılışına katılacak.

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım yarın saat 09.30’da KKTC’ye gelecek. Yıldırım, saat 10.00’da YDÜ’de yapılacak “E - devlet çalıştayı”nın açılış oturumuna katılıp konuşma yapacak.

Yıldırım, Başbakan İrsen Küçük’ün onuruna vereceği öğle yemeğine katıldıktan sonra saat 14.30’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret edecek.

Binali Yıldırım, 15.00’de Genç TV’nin yeni hizmet binasının açılışına katılacak. Yıldırım, saat 16.15’de BRT’deki canlı yayından sonra saat 17.25’de KKTC’den ayrılacak.

“e - KKTC BAŞLIYOR” ÇALIŞTAYI

YDÜ Büyük Kütüphane salon 4’te saat 10.00’da başlayacak çalıştayın açılışında Türksat Uydu Haberleşme ve Kablo TV İşletme A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Başbakan İrsen Küçük konuşacak.

e - DEVLET PROJESİ NEDİR?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kamu hizmetlerini kapsayan e - Devlet Projesi’nin kurulum sürecine, 23 Ağustos 2010 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC ile ilişkilerinden sorumlu dönemin Başbakan Yardımcısı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım arasında imzalanan protokol ile başlandı.

Proje sürecine, 8 Eylül 2011 tarihinde KKTC Başbakanlığı ile TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile projenin yürütülme görevi 15 Kasım 2011’de Türksat A.Ş.’ye verildi.

Türksat’ın açıklamasına göre, 3 yıllık bir sürede fazlar halinde gerçekleşmesi planlanan “e - KKTC Projesi”, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm kamu hizmetlerinin elektronik ortamda ve entegre şekilde vatandaşlara sunulmasını, kamu kurum ve kuruşlarının da elektronik ortamda işlerini yürütmesini sağlayacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1093 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler