1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. E-KİMLİK İÇİN HEDEF 2012
E-KİMLİK İÇİN HEDEF 2012

E-KİMLİK İÇİN HEDEF 2012

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, e-kimliği bu yıl hayata geçirmeye çalıştıklarını belirtti.

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, e-kimliği bu yıl hayata geçirmeye çalıştıklarını belirtti.

Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar çerçevesinde TÜBİTAK ile Türksat heyetlerinin sürekli gidip geldiğini kaydeden Çavuşoğlu, TC İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıca ve ekibini de çalışmaları değerlendirmek için çağırdıklarını söyledi.

Sarıca ve beraberindeki heyeti kabulünde konuşan Çavuşoğlu, Türkiye’nin uzun süre test edip denedikten sonra oluşturduğu Nüfus Kayıt Sistemi- Mernis’in oldukça geniş ve gelişmiş ihtiyaçları karşılayabilecek boyutta olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, e-kimlik çalışmaları çerçevesinde gidip bu programı tanıma fırsatı bulduklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, “Türkiye bizim anavatanımız. Anavatan-Yavruvatan söylemlerinin yanı sıra, 2 devlet ilişkileri çerçevesinde dayanışma ve bilgi paylaşımı konusunda çok samimiyiz. TÜBİTAK ve Türksat aracılığıyla e-kimliğimizi yapmaya çalışıyoruz. TC İçişleri Bakanlığı bize programı vererek, TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da Türksat aracılığıyla her türlü desteği veriyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 644 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler