1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'E DEVRİ BAŞLIYOR'
E DEVRİ BAŞLIYOR

'E DEVRİ BAŞLIYOR'

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2015 yılında artık el yazması pasaportların dünyanın hiçbir yerinde geçerli olmayacağına dikkat çekerek, bakanlık olarak e - kimlik ve e - pasaport için ihalede olduklarını, 14 Aralık’tan itibaren

A+A-

 

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2015 yılında artık el yazması pasaportların dünyanın hiçbir yerinde geçerli olmayacağına dikkat çekerek, bakanlık olarak e - kimlik ve e - pasaport için ihalede olduklarını, 14 Aralık’tan itibaren de uygulamaların başlayacağını vurguladı.

Ülkenin birçok konuda teknolojinin gerisinde olduğunu, ancak günün koşullarını yakalamak için çalışmalar yapıldığını anlatan Çavuşoğlu, KKTC’de geçtiğimiz Pazar günü yapılan nüfus ve konut sayımına değindi.

Sayımın çok eleştiri almasına rağmen KKTC’nin şartları göz önünde bulundurulduğunda en iyi şekilde yapıldığına inanç belirten Bakan Çavuşoğlu, KKTC’de bulunan teknolojik eksikliklere dikkat çekti.

Bütün bakanlıkların ve yerel yönetimlerin elektronik işlemleri entegre edebilmek için çalıştıklarını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, sınır kapılarında henüz optik okuyucular bulunmadığını, Ercan Devlet Havalimanı için bir optik okuyucu temin edildiğini ve kısa bir süre sonra hayata geçirileceğini, sınır kapıları için ise girişimlerinin devam ettiğini anlattı.

Hükümet yetkilileri olarak özeleştiri yapabilmenin önemine değinen Bakan Çavuşoğlu, özeleştiri yapıldığı zaman eksiklerin giderilmesi için çalışmaların daha kolaylıkla yapılabileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1377 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler