1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜZOVA TEPKİLİ
DÜZOVA TEPKİLİ

DÜZOVA TEPKİLİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar Ligi’nde geçtiğimiz Pazar günü Düzova – Ortaköy karşılaşmasında yaşanan olaylar sonrası Federasyon’un verdiği cezalara Düzova Kadın Futbol Takımı’ndan tepki geldi. Orta

A+A-

 

 

Geçtiğimiz Pazar günü Ortaköy ile oynadıkları ve bir takım olaylar neticesinde kendilerinie toplamda 13 maç men ve 60 gün hak mahrumiyeti cezası verilen Düzova Kadın Futbol Takımı, verilen cezalara tepki gösterdi. Düzova Kadın Futbol Takımı antrenörü Umut Güden, ligdeki maçlara hiçbir zaman gözlemci verilmediğini, bu maça verilen deneyimsiz hakemin raporu doğrultusunda verilen cezaları gördüklerine şok olduklarını söyledi. Basında çıkan haberlere üzüldüklerini belirten Güden, önümüzdeki yıl ligde yer almayacaklarını belirtti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar Ligi’nde geçtiğimiz Pazar günü Düzova – Ortaköy karşılaşmasında yaşanan olaylar sonrası Federasyon’un verdiği cezalara Düzova Kadın Futbol Takımı’ndan tepki geldi.

Ortaköy’den bir futbolcuya 4 ve Düzova’dan 4 futbolcuya toplamda 13 maç ceza verilirken, Düzova antrenörü Umut Güden’e 60 gün hak mahrumiyeti cezası verildi. 90+1’inci dakikada tatil edilen maçın sonucu 3-0’lık skorla Ortaköy lehine onaylanırken, Düzova Kadın Futbol Takımı ve antrenörü Umut Güden yaşananlara tepki gösterdi.

 

“HAKSIZ CEZALAR ALDIK”

Son dakikada tatil edilen karşılaşmada iki takım futbolcularının birbiri ile teması olmadığını belirten antrenör Umut Güden, bir pozisyonda iki futbolcunun yaşadığı gerginlik sonrası kırmızı kartlar gösterildiğini, daha sonra kırmızı kart gören Düzova futbolcunun eşinin tribünden gösterdiği tepki sonrası Ortaköy taraftarı tarafından darp edilmek istendiğini iddia etti. Darp edilmek istenen kişinin bu kargaşada 4 yaşındaki çocuğunun olaylar esnasında yere düşerek başını vurması sonrası sahada futbolcu olarak bulunan annesi ve halasının duruma karşı tepki göstererek tribünlere çıktığını belirten Güden, karşılaşmanın hakeminin “Can güvenliğim yok” diyerek maçı tatil ettiğini, sahada gözlemci bulunmadığı için hakemin raporu doğrultusunda kendilerine haksız yere çok büyük cezalar verildiğini dile getirdi.

 

“SAHALARDA GÖZLEMCİ YOK”

Kadınlar Ligi’ne atanan hakemlerin genelde genç isimler olduğunu ve maçlara gözlemci gelmediğini belirten Güden, yarı final için daha deneyimli hakem istediklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını söyledi. Kendilerinin Savaş Tilki gibi Üst Klasman bir hakem istemediğini ancak lise öğrencisi bir hakemin yarı final maçına gönderilmesinin bu tarz olaylara etki olduğunu söyleyen Güden, sahada gözlemcinin olması halinde bu kadar ağır cezaların verilemeyeceğini savundu.

 

“YAPTIĞIMIZ DOĞRU DEĞİL AMA...”

Kendilerinin yaptıklarının doğru olmadığını da belirten Güden, sabırlı olmaları gerektiğini, bu tarz hareketlerde bulunmamaları gerektiğini vurgularken, yarı final gibi bir karşılaşmaya da böyle genç ve deneyimsiz bir hakemin atanmasının yanlış olduğunu söyledi. Sahada yaşananların maçı izlemeye gelenler tarafından görüldüğünü, hakem raporu görünce şok olduklarını belirten antrenör, haksız yere bu kadar ceza aldıklarını söyledi.

Bütün bir sezondur özveri ile çalıştıklarını belirten Güden, daha önce takım sayısı 9 olan bir ligin yavaş yavaş kan kaybettiğini ve Kadınlar Ligi’nin öksüz bir lig olduğunu, tabir yerindeyse “Zurnanın son deliği” olduğunu iddia etti.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL YOKUZ”

Kendi iddiasına göre Federasyon’un bu ligi kapatmak istediğini belirten Güden, önümüzdeki sezon Düzova’da kimsenin artık hevesi kalmadığını ve Kadın Futbol Takımı olarak lige katılmayarak bu branşı kapatacaklarını söylerken, kararların açıklanması ile basında çıkan haberlere de üzüldüklerini söyledi.

Sahada yaşanan olayların 30 saniye bile sürmediğini, ancak maçı izlemeye gelmeyen basın yayın kuruluşlarının yaptıkları haberler ve attıkları başlıklar sonrası çok üzüldüklerini ve haksız yere mağdur olduklarını belirten Güden, Düzova olarak böyle yayın yapan kuruluşları mahkemeye vermeye hazırlandıklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 490 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler