1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜZKAYA’DAN KARTLARA İTİRAZ
DÜZKAYA’DAN KARTLARA İTİRAZ

DÜZKAYA’DAN KARTLARA İTİRAZ

Telsim Süper Ligi’nin 7’nci haftasında pazar günü oynanan Çetinkaya karşılaşmasında hakem Alkın Gedikoğlu’nun, Düzkaya oyuncuları Serdar ve Volkan’a göstermiş olduğu kartlardan dolayı ceza almamaları konusunda K.T. Futbol Federasyo

A+A-

 

Telsim Süper Ligi’nin 7’nci haftasında pazar günü oynanan Çetinkaya karşılaşmasında hakem Alkın Gedikoğlu’nun, Düzkaya oyuncuları Serdar ve Volkan’a göstermiş olduğu kartlardan dolayı ceza almamaları konusunda K.T. Futbol Federasyonu’na bugün yazılı bir itiraz dilekçesi yapıyor.

Basında hakemin kötü yönetimi ve yapmış olduğu kart hataları hususunda günlerdir geniş yer bulan Düzkaya-Çetinkaya maçında mağdur olduklarını dile getiren Düzkaya cephesinde teknik direktör Ahmet Dedekorkut ve Başkan Mehmet Hulusioğlu konuyla ilgili görüşlerini YeniDÜZEN Spor Servisi’ne değerlendirdi.

 

DEDEKORKUT “ART NİYET YOKTU, GEDİKOĞLU MAÇI KALDIRAMADI”

 

Hafta sonu oynanan Çetinkaya maçının kötü yönetimi ile karşılaşmanın orta hakemi Alkın Gedikoğlu’na ver yansın eden Düzkaya Teknik Direktörü Ahmet Dedekorkut, konuyla ilgili şöyle konuştu, “ Bizim açımızdan Çetinkaya karşılaşması çok önemli bir maçtı. Kendi evimizde mutlak üç puan için çıktığımız bir maçtı. Bizim açımızdan oldukça zor geçeceğini düşündüğümüz bir karşılaşmaydı. Fakat böylesine zincirleme üst üste hakem hataları ile daha da zor geçeceğini hiç düşünmüyorduk açıkçası. Mevcut kadro azlığının yarattığı tüm sıkıntılara rağmen, oyuncularımız gerek bir önceki K.Kaymaklı ve gerekse Pazar günü oynan Çetinkaya maçında üstün performans göstererek her iki maçtan da birer puan çıkarttılar. Özellikle Çetinkaya maçında karşılaşmayı 9 kişi ile tamamlamak zorunda kaldık. Maçın son uzatma dakikalarında 3 puanı cebe koymuşken son pozisyonda penaltı golü ile bir puana razı olmak durumunda kaldık. Çok üzgünüz. İki oyuncumuz Alkın Gedikoğlu tarafından yanlış kartlar ile oyundan ihraç edildi. Gedikoğlu’dan böylesi bir karar çıkmasına hiç akıl erdiremedik. Bu kararlar hem Çetinkaya karşılaşmasında hem de bu hafta sonu oynayacağımız Lapta karşılaşması öncesi bizi kadro bakımından daha da sıkıntıya düşürdü. Bunca yıldır hep savunduğum şahsi görüşümü yine vurgulayarak orta hakemin bu kararlarında art niyetin olmadığını düşünüyorum. Son haftalara bakıldığında yine birçok maçta hakemlerin formsuz ve istenilen düzeyde olmadıklarını ve yanlış kararlar verdiklerini görüyoruz. Bence form düzeylerinin düşük oluşundan dolayı bizim bu maçımızı da Alkın Gedikoğlu kaldıramadı” dedi.

 

“MAĞDUR OLAN BİZ OLDUK, UMARIM BUNDAN SONRA BİR DAHA OLMAZ”

 

Düzkaya Teknik Patronu Dedekorkut konuşmasına devam ederek “Hakemin göstermiş olduğu kötü yönetimin ve kararların özellikle oyuncularıma yanlış kartlardan dolayı ihraç etmesi bu maçta tamamen bizim aleyhimize oldu. Böylesine bir hafta boyunca birçok kişinin emeklerinin bu kadar ucuz olmadığını düşünüyor ve bu gibi hataların bundan sonra ne bizim nede bir başka takımın başına daha gelmemesini temenni ediyoruz “ diye konuştu.

 

HULUSİOĞLU; “BUGÜN KTFF’YE YAZILI İTİRAZIMIZI YAPIYORUZ”

Düzkaya Kulüp Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Pazar günü oynan Çetinkaya karşılaşmasında hakem Alkın Gedikoğlu’nun, Düzkaya oyuncuları Serdar ve Volkan’a göstermiş olduğu kırmızı kartlardan dolayı ceza almamaları konusunda KT Futbol Federasyonu’na bugün yazılı bir itiraz dilekçesi yapacaklarını söyleyerek konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Zorlu Çetinkaya karşılaşmasında çift sarı kartla oyundan atılan Volkan’ın ilk sarı kartında faul olmadığı açıkça görüldü. Serdar’ın ise ilk devrenin ortalarında rakibini kasıtlı itip düşürmesi sebebi ile gördüğü direk kırmızı kartında Çetinkaya oyuncusuna en ufak bir teması olmadığını da tüm görsel spor kanallarında izledik. Karşılaşmanın hakemi Alkın Gedikoğlu’nun her iki kartta da haksız olduğunu düşünüyoruz. Böylesine zorlu ve sıkıntılı bir lig’de var olma savaşı veren takımımızın mağdur olduğunu düşünerek KTFF Disiplin Kurulu’nu kararı öncesi çıkabilecek cezaların olmaması adına yarın (bugün) Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na yazılı dilekçemizi yapıyoruz. Umarım olumlu netice alınır ve her iki oyuncumuzu da bu hafta sonu oynanacak Lapta karşılaşmasında takımla birlikte sahada mücadele içerisinde görürüz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler