1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DUYUŞLAR
DUYUŞLAR

DUYUŞLAR

NATALİE DESSAY İLE HANDEL GİULİO CESARE DVD KEYFİ YAŞAMAYA NE DERSİNİZ? Klasik müzik dünyasıyla yakından ilgilenenler çok iyi bilecekler. Giulio Cesare neredeyse çeyrek asırlık bir opera... Handel’in güçlü, dinamik işlerini anlatan bu opera, t

A+A-

 

 

NATALİE DESSAY İLE HANDEL GİULİO CESARE

DVD KEYFİ YAŞAMAYA NE DERSİNİZ?

 

Klasik müzik dünyasıyla yakından ilgilenenler çok iyi bilecekler. Giulio Cesare neredeyse çeyrek asırlık bir opera... Handel’in güçlü, dinamik işlerini anlatan bu opera, tüm dünyayla buluşmak için tiyatro haline getirildi. Göz kamaştırıcı bir görkemle dramatik bir konuyu işleyen operada baştan çıkarıcı ve büyüleyici mısır tanrıçası “Cleopatra” işleniyor. Bu defa güzeller güzeli Cleopatrayı canlandıran isim ise Natalie Dessay. Dessay, birçok eleştirmene göre Cleopatra’nın görevini layıkıyla yerine getirmiş,ve sergilediği performans ile seyirciyi büyülemişti. The Sunday Times İngiltere’nin yazarlarından Hugh Canning’e göre Cleopatrayı şimdiye kadar en iyi seslendiren isim olarak görülen Dessay’in aynı zamanda çok yetenekli bir sanatçı olduğunu düşünüyor Canning. 2013 Nisan ayında da New York Metropolitan Operasında Cleopatrayı seslendirecek olan Natalie Dessay’in bu muhteşem performansı Eylül ayında DVD olarak tüm müzikseverler ile buluşuyor. (EMI Music).
http://www.emiclassics.com/

 


HAFTANIN ALBÜMÜ:

ULTRAVOX – BRILLIANT

 

Bu hafta, haftanın albümü bölümümüzde Ultravox grubundan bahsedeceğim.

EMI’den sürpriz bir albüm daha müzikseverlerle buluşuyor! 28 yıl aradan sonra muhteşem bir geri dönüş yapan Ultravox’un yeni albümünden bahsediyoruz. Grubun 12 Haziranda yayımlanan yeni albümleri raflardaki yerini aldı! Eylül-Ekim ayları boyunca İngilterede turnede olacak Ultravox’un “Brillant” isimli albümünde yepyeni ve birbirinden güzel 12 şarkı var. Efsane grubun muhteşem yeni albümünü dinlemeden geçmeyin! http://www.ultravox.org.uk/

 


ÖZLEYENLERE DEADMAU5..

 

Büyük efsane bilim kurgu yazarı Ray Bradbury, 1950 yılında The World The Children Made adlı kısa hikayesini The Saturday Evening Post’da yayımlamıştı. Kısaca The Veldt olarak da bilinen bu hikaye, Deadmau5’un yeni single’ına ilham kaynağı oldu. 1950 yılında yayımlanan bu hikaye ile aynı taşıyan single, Chris James ile beraber kaydedildi. Kanadalı DJ Deadmau5’un internetten de yayımladığı yeni single’ı The Veldt, hikayenin futüristik yanlarını anlatıyor. 
http://www.youtube.com/watch?v=uiUAq4aVTjY&context=C4145c05ADvjVQa1PpcFOfQqRTKqpbOnbkYIBAK1XC0IjaI_86t5g

 


STEVE HARRIS’DEN SOLO!

 

Benim de çok severek dinlediğim gruplardan olan Iron Maiden’ın kurucusu Steve Harris’den solo albüm! Müzikseverlerin büyük bir heyecanla karşıladığı 10 şarkılık bu albüm British Lion adını taşıyor. 24 Eylül’de raflardaki yerini alması planlanan British Lion, Iron Maiden’ın diğer üyelerinin de yardımları ile oluşturuldu. Yeni albümüyle dünya çapında hayranlarını mutlu edecek birçok sürprizle birlikte gelen Steve Harris, British Lionda biraz melankolik ve sert bir tarzı müzikseverlerle buluşturacak! Sanatçı, grubu Iron Maiden ile birlikte İngiliz müziğinin en önemli ve başarılı isimlerinden biri olarak kabul görüyor. Grupla beraber 15 albüme imza atan Harris, 58 ülkede 200 den fazla performans gerçekleştirdi! 35 yıllık kariyerine bu başarıları sığdırmış sanatçının bu solo albümünden çıkan ilk single ise This Is My God. http://www.emikent.com.tr/.  http://www.ironmaiden.com/ iyi seyirler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 774 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler