1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DUYUŞLAR
DUYUŞLAR

DUYUŞLAR

ELTON JOHN ve LEON RUSSELL, DEĞER DENİZ, ŞEF VASILY PETRENKO, ESTELLE ve ANTHONY GREEN hakkındaki son gelişmeler “duyuşlar”da… Değerli müzik dostları, bu hafta yine müziğin nabzını tutmaya devam ettim ve dünyanın ve Türkiye’ni

A+A-

 

 

 

ELTON JOHN ve LEON RUSSELL, DEĞER DENİZ, ŞEF VASILY PETRENKO, ESTELLE ve ANTHONY GREEN hakkındaki son gelişmeler “duyuşlar”da…

 

Değerli müzik dostları, bu hafta yine müziğin nabzını tutmaya devam ettim ve  dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinin son sanat hareketlerini, sizler için takip ettim. Yolculuğumuza hemen başlayalım;

 

ELTON JONH&LEON RUSSELL İşbirliği: “The Union”  Geçtiğimiz yıl Elton John idolu olarak bildiği Leon Russel ile işbirliğinde “The Union” adında bir albüm çıkarmıştı. Şimdi, Cameron Crowe direktorlüğünde bu süreç bir belgesel haline getirildi ve Şubat’ta HBO tarafından yayınlanacak. Elton John’un, Leon Russel’ın eski bir şarkısını duymasının ardından kafasında beliren fikirler ve proje ile beraber gelişen arkadaşlık üzerine olan bu hikayenin muhteşem yapımını kaçırmayın!

 

Türkiye yeni bir albüme merhaba diyor bakalım neymiş; DEĞER DENİZ ve  BEKLE...Müziğe 7 yaşında mandolin çalarak başlayan Değer Deniz, bu keşfin ardından müziğin peşini bir daha bırakmadı. Okul hayatı boyunca çeşitli enstrümanlarla çeşitli projelerde yer alan sanatçı, destekçileri ile beraber birçok albüm ve prodüksiyonda çalıştı. Artık kendi albümü ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmaya karar veren Değer Deniz, “Bekle” adını verdiği bu eseriyle söz ve bestesi kendine ait olan 11 şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunuyor! Kendini müzikal açıdan eksiksiz ifade edebildiği alanın sadece kendi yazdığı şarkılar ile açıldığına karar veren Değer Deniz, şimdi kendini eksiksizce “Bekle” adlı albümünde ifade ediyor! Muhteşem bir müzik şölenine imza atacak olan Değer Deniz, kulaklarınızın pasını silecek!

Bu hafta da klasikseverleri sevindirmeye devam etmek istiyorum; EMI CLASSICS!ten VASILY PETRENKO ve THE RLP  Karizmatik genç Rus orkestra şefi Vasily Petrenko ve Royal Liverpool Filarmoni Orkestrası ile  birlikte EMI Classics için tamamı Rachmaninov klasiklerinden oluşan bir albüm hazırladı. Albümün kalbinde ise Caprice bohémien ve Vocalise ile birleştirilmiş Üçüncü Senfoni yatıyor. Kendi jenerasyonunun özel yeteneklerinden olan Vasily Petrenko, aynı zamanda 2006’dan beri Royal Liverpool Filarmoni Orkestrası’nın şefi. İsmi Gramophone Ödülleri’nde de sıkça duyulan ve birçok kez bu tarz ödüller ile kendini kanıtlamış olan sanatçının bu klasiği, her müzikseverin arşivinde özel bir yere sahip olacak. Klasik müzik severlerin arşivlerinde mutlaka olması gereken bir albüm olduğunu düşünüyorum.

 

O ses ne öyle, muhteşem şarkılar ve muhteşem bir ses kim mi? ESTELLE’den Yeni single ‘Thank You’.. Yeni albüm de yolda..

Yeni single’ı ‘Thank You’ ile çıktığı günden beri her yerde ve herkes tarafından dinlenen Estelle, yakında yeni albümü ile karşımızda. “All Of Me” adını verdiği albümde Akon ve yapımcı Jerry "Wonda" Duplessis gibi isimlerle de çalışan Estelle, İngiliz hip-hop/soul müziğine yeni bir soluk katıyor. Kıbrıslı hip-hop ve soul müziğine gönül verenler için Estelle yeni bir soluk oluyor ne dersiniz?

 

Şubat ayında yeni albümler hızını kesmeyerek çıkmaya devam ediyor. ANTHONY GREEN: "Beautiful Things"  Anthony Green’den “BEAUTIFUL THINGS” albümü Şubat ayında raflardaki yerini alıyor! Kendisine “Beautiful Things” albümünün motivasyon ve ilhamını nereden aldığı sorulduğunda   “Müzik hakkında düşünmediğim bir dönem hayal edemiyorum” diyor şarkıcı ve besteci Anthony Green... “Beautiful Things”in her bir şarkısı saflığın en büyük kanıtı. Bunun sebebini ise albüm kayıtları boyunca kaldığı yer olan Avalon, New Jersey’deki ailesinin sahil evi olduğunu, oradaki rahatlığının, albüme de yansıdığını söylüyor Green. Albümün kaydı 2010- 2011 olarak iki ayrı dönemde tamamlandı. Albümde eğlence için de birçok derleme ve mikse de yer verilmiş. Müzikal açıdan; “Beautiful Things” 2008’de kaydettiği “Avalon” albümüne göre daha çok rock esintileri taşıyor. “Beautiful Things”in çekirdeğinde; heavy rock, elektronik alt yapı ve içten gelen bir müzik yatıyor. Kaçırmayın! Evet bu haftanın özeti de böyle. Adres dergisinde müzik sanatını en yakından takip eden “Duyuşlar” dünya müziğini en yakından siz okuyucularımla buluşturmaya devam edecek. Haftaya en yeni albümler ve en yeni prodüksiyonlarla yeniden birlikteyiz. Hoşçakalın.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler