1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DUYUŞLAR
DUYUŞLAR

DUYUŞLAR

IRON MAIDEN "FROM FEAR TO ETERNITY: THE BEST OF 1990-2010"

A+A-

IRON MAIDEN “FROM FEAR TO ETERNITY: THE BEST OF 1990-2010”

 

19 Haziran tarihinde İstanbul’a gelen ve mükemmel bir performans sergileyen efsanevi heavy metal devi Iron Maiden’ın ‘FROM FEAR TO ETERNITY: THE BEST OF 1990-2010’ adlı albümü 6 Haziran 2011’de tüm metal müzik dinleyicilerinin beğenisine sunuldu! Hayranları tarafından büyük heyecanla beklenen Iron Maiden’ın bu best of albümü çift CD’den oluşuyor. Grup son olarak geçtiğimiz yıl 28 ülkede bir numaraya yerleşen stüdyo albümleri “The Final Frontier”ı yayımlamıştı. “From Fear To Eternity” grubun yeni hayranlarına Iron Maiden’ın zengin tarihini tanımak için eşsiz bir fırsat sunarken, eski hayranları için de heyecan verici bir koleksiyon özelliğini taşıyor. 2009’da yayımlanan ve 1980-1990 sürecini kapsayan ‘Somewhere Back In Time’ adlı derleme albümünün devamı niteliğindeki “From Fear To Eternity: The Best Of 1990-2010”, grubun son 8 stüdyo albümünün dikkat çeken şarkılarından oluşuyor. İngiltere’nin en başarılı metal grubunun sound’undaki değişimi de takip edebilmenizi sağlayan bu derleme albüm, süreç içerisinde eleştirmenler tarafından artan oranda olumlu eleştirilerle şöhreti katlanarak büyüyen grubun sevenlerine şiddetle tavsiye edilir!

 


Dünya Çapında Herkesi Dans Pistlerine Taşıyan; ALEX METRIC – “Open your Eyes”

 

Son yıllarda büyük yükselişte olan, synth-pop, filter disco, big beat ve indie tarzlarının karışımını yarattığı müziğiyle dünya çapında herkesi dans pistlerine taşıyan Alex Metric, Virgin Records’dan çıkardığı ilk albüm ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Son iki senede bilinirliğini arttıran bütün parçalarının remiksleri ile karşımıza çıkan Alex Metric, bütün meselenin “şarkı” olduğunu söylüyor. “Eğer kendi hissedemiyorsa neden bir başkası bu şarkıyı içinde hissetsin ki” diye düşünen yetenekli sanatçı ürettiği her şeyi eğer sadece seviyorsa yaptığını vurguluyor. Sanatçının albümdeki şarkılardan kişisel favorisi ‘End Of The World’, ancak diğer tüm şarkılar en az bu favori şarkı kadar iyi ve dikkat çekici! “Open Your Eyes” albümünü hem son iki yılının bir özeti olarak hem de yeniliklerin başlangıcı olarak gören sanatçı, kendini geliştirdiğini gördüğünü ve artık mükemmeliyete sadece bir adım uzak olduğunu düşünüyor! Mükemmeliyetin bir parçası olmak için bu albümden hemen bir kopya müzik arşivine eklenmeli!

 


QUEENSYRCHE’dan yepyeni albüm...

 

Bu yıl otuzuncu yılını kutlayan Queensyrche, “Dedicated to Chaos” albümleri ile yeni ve daha canlı bir gruba dönüştüklerini gösterdiler. Büyük hayran kitlesine sahip olan ve bu hayran kitlesini her fırsatta genişleten grup, tarihlerine unutulmayacak bir albüm daha kattı. Deneysel müziğe, dijital dünyanın avantajlarını kullanarak katkıda bulunduklarını söyleyen grup üyeleri, hayranlarının bu albümü dinlerken kulaklık takmalarının da büyük gereklilik olduğunun altını çizdiler! 30 yıllık müzik tarihlerinin en başarılı albümüne imza attıkları bu yeni dönemde Queensryche’ı mutlaka müzik arşivinize eklemelisiniz! Kendilerini kaosa adayan grup üyelerinin de dediği gibi “kaos daha yeni başlıyor”! EMI Music.

 

 


 

2011 YAZINDA AVRUPA SAHİLLERİNDE; 

DAVID GUETTA! “FMIF 2011” ÇALINIYOR

 

Dünyanın en ünlü yaz partilerinin yapıldığı İbiza’daki Pacha’nın ardından David Guetta yeni derleme albümü ile yaza damgasını vuracak! “F*** ME, I’M FAMOUS, BY CATHY & DAVID GUETTA”, dünyanın en iyi DJ’i DJ Incl tarafından seçilmiş ve yaratılmış 15 miks şarkıdan oluşuyor ve yaza damgasını vuracak en ateşli kulüp şarkılarını dinleyicilerine sunuyor. Bu yaz da 29 Mayıs’ta başlayan ve Eylül sonuna kadar her Perşembe gecesi kitleleri eğlendirecek olan bu ikili, sizleri de yeni albümleri ile coşkularına dahil ediyorlar! David Guetta aynı zamanda ‘Little Bad Girl’ (enstrümantal) ve ‘Pandemonium’ (feat. Carmen) gibi daha önce duyulmamış şarkılarını da bu albümde dinleyicileriyle paylaşıyor. Bu albüm kulüplerin marşları haline gelmiş, herkesi çılgınca eğlendiren şarkıları da kapsıyor: Nadia Ali’den ‘Rapture’ (Avicii New Generation Extended Mix) ve Chris Brown/Benny Benassi ikilisinden ‘Beautiful People’ (Felix Cartel Edit). Bu yazın en iyi elektro hitlerini, mutlaka olması gereken dans şarkılarını, kulüplerin vazgeçilmezlerini ve tabii ki maksimum eğlenceyi içinde barındıran bir albüm istiyorsanız, kaçırmayın!

 

 

 

Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler