1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ‘Düşünceyi hedef gösterenler, gerici odaklar olarak yalnızlaşmaya mahkûmdur’
‘Düşünceyi hedef gösterenler, gerici  odaklar olarak yalnızlaşmaya mahkûmdur’

‘Düşünceyi hedef gösterenler, gerici odaklar olarak yalnızlaşmaya mahkûmdur’

Son günlerde, dirsek temasında oldukları kurum ya da odaklar bilinen belirli çevrelerin YENİDÜZEN yazarları ve kimi gazetecileri hedef gösteren kışkırtıcı çabaları, aslında, düşünce özgürlüğüne yönelik açık bir tehdittir

A+A-

Demokrasiler, düşünce ve ifade özgürlüğüne gösterilen saygı ile paralel gelişir.
Düşünce özgürlüğüne saygı, en fazla da ‘sizin gibi düşünmeyenlerin’ görüşlerine yönelik yaklaşımlar ile ortaya çıkar.
Son günlerde, dirsek temasında oldukları kurum ya da odaklar bilinen belirli çevrelerin YENİDÜZEN yazarları ve kimi gazetecileri hedef gösteren kışkırtıcı çabaları, aslında, düşünce özgürlüğüne yönelik açık bir tehdittir.

Bilinmelidir ki, düşünceyi hedef gösterenler, gerici odaklar olarak yalnızlaşmaya mahkumdur.
Toplum, yaşadığı nice deneyimin ardından düşünce özgürlüğüne, hayatın özgürlüğü ve yarınlarının güvencesi olarak sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam edecektir.

Fransa’da bir mizah dergisine yönelik terör saldırısı ve dünyanın lanetlediği cinayetler, düşünceyi hedef gösteren böylesi anlayışların ürettiği acı sonuçlara bir kez daha tanıklık etmiştir.

YENİDÜZEN, bu soğuk propagandadan etkilenmeden Kıbrıs’ta barış, demokratikleştirme, insan hak ve özgürlüklerini egemen kılma mücadelesini sürdürecek; fikir ve anlatım özgürlüğüne sıkı sıkıya sarılacaktır.

Unutulmamalıdır ki, Kıbrıs’ta ‘federasyon’ hedefi, sadece bir ‘çözüm formülü’ olmayıp barış kültürünü hayatın her alanında içselleştirmeyi anlatmaktadır.

YENİDÜZEN ve United Medya Grubu’nu oluşturan tüm unsurlar, bu bilinçle ‘ötekinin hakikatleri’ ve ‘yüzleşme’ süreçlerine saygı gösterecek,
39 yıldır olduğu gibi tehditlere yenilmeden ‘barış gazeteciliği’ çizgisinden ödün vermeyecektir.

YENİDÜZEN

Bu haber toplam 1650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler