1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Düşme mi? Zirve mi?
Düşme mi? Zirve mi?

Düşme mi? Zirve mi?

Devre arası en fazla transfer yapan takım Mağusa Türk Gücü ile kadrosundaki bazı genç yetenekleri satıp tecrübeli oyuncular ve gençlerle bu yılı kurtarmaya çalışan Göçmenköy. İkisi de aynı yönde fakat farklı kulvarlarda mücadele veriyor. Göçmenköy ligde k

A+A-

Devre arası en fazla transfer yapan takım Mağusa Türk Gücü ile kadrosundaki bazı genç yetenekleri satıp tecrübeli oyuncular ve gençlerle bu yılı kurtarmaya çalışan Göçmenköy. İkisi de aynı yönde fakat farklı kulvarlarda mücadele veriyor. Göçmenköy ligde kalma, Mağusa şampiyonluk derdinde.

Göçmenköy için 1 puan alırsa altın bulmuş olur. Mağusa ise rakiplerinin durumuna göre zirve yarışında daha iyi bir konum elde eder.

Takımdaşlık yönünden Göçmenköy, mali yönden Mağusa güçlü.

Saha ve seyirci açısından Göçmenköy avantajlı. Çünkü bu sahada seyirci baskısı hissediliyor.

Maç öncesi görünen manzara yukarda saydıklarım gibiydi. Maça yarım saat önce geldim. İki takım ve hakemler çok kötü olan zeminde ısınmaya çalışıyordu. Sahaya asılan pankartlarda ilk devre Mağusa’da yaşanan olayların unutulmadığı dikkatlerden kaçmıyordu.

İlk kıvılcım bazı taraftarların silahla sahaya geldiği iddiasıyla atıldı. Bu duruma polisin anında müdahalesi olayları başlamadan bitirdi. Maçın 85’inci dakikasına kadar da karşılıklı şiirsel atışmalarla devam etti. 85’inci dakikada bir anda taşlar, pet şişeler, camlar ve kırılan koltuklar havada uçuştu. Polis olayları güçlükle yatıştırdı. Maç da bu esnada yaklaşık üç dakika durdu. Büyük ihtimalle de olaylar maçın önüne geçecek gibi görünse de maçı yorumlamak da bizim görevimiz.

Şampiyonluğa oynayan MTG’nin baskı kurup ilk yirmi dakikada gol bulup, daha sonra strese girmeden oyunu kontrol edeceğini düşünüyordum. Ama oyun başladıktan sonra düşüncemde yanıldığımı anladım. İlk yarı itibarıyla Mağusa’nın 22’nci dakikada Salih ile bir pozisyonu, Göçmenköy’ün de 34’üncü dakikada golü vardı. Mücadele açısından Göçmenköy’ün mücadelesi üst düzeyde, Mağusa’nın ise vasatın altında idi. İlk yarı itibarı ile sahanın en iyisi hakem Savaş Tilki idi.

İkinci yarı Mağus abir değişiklik yaparak maça başladı. Oyun mekaniğinde yapılan değişikliğin maalesef beklenen üretkenliği sağlayamadı. Gol pozisyonu üretmede sıkıntılar devam etti. Şmapiyonluğa oynayan bir görüntü maalesef sergileyemedi. Eldeki geniş ve kaliteli kadro istenen verimi sahaya yansıtamadı. Bu oyun şablonu ve istençle Mağusa’nın şampiyon olması biraz zor diye düşünüyorum.

Göçmenköy’ün ikinci yarı oynadığı oyun ilk yarının aynısı gibiydi. Mücadeleci futbolları 90 dakika devam etti ve bileğinin hakkı ile bir puanı aldı. 85’inci dakikada yedikleri gol hariç oyun konsantrelerini bozmadılar. Golde Mehmet Çil’in kafa golü de vuruş açısından güzeldi.

Mağusa camiasını sahada göremedim. En fazla transfer yapan, büyük paralar harcayan yönetime taraftar sahip çıkmaz ise şampiyon olması mucize olur. Bu kadar yatırımdan sonra yaşanacak başarısızlık da takımın dört beş yılına mal olabilir. Geçmişte bu başarısızlığı yaşadıktan sonra üst üste küme düşen takımları ülkemizde ne yazık ki gördük. Mağusalılar bu olguları bilmeli, yönetim de taraftarı sahaya çekmek için diyalog başlatmalıdır. Aksi durumda başarısızlık mutlak olacak hem camiaya hem de harcanan paralara yazık olacaktır.

Ben Mağusa’yı bugün beğenmedim. Oynanan oyundan keyif almadım. Saha ve zemin içler acısı. Seyircilerin yaşadıkları utanç verici. Yani bugün futbol Göçmenköy’de dip yaptı. Böyle bir maçı bir daha yaşamamak dileğiyle...

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler