1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST'TEN 'KOLEJ KIYAĞI' MI?
DÜRÜSTTEN KOLEJ KIYAĞI MI?

DÜRÜST'TEN 'KOLEJ KIYAĞI' MI?

Öğrencilerin Kolej giriş başarı ortalamasında %50 oranında etkili olacak Kolej Sınavı öncesi, Güzelyurt Bölgesi’nden 30 öğrencinin kaydının ‘Lefkoşa’ya yapıldığı ileri sürüldü. Sınav duyurusunda, “Öğrenciler hangi ilçede öğrenim ya

A+A-

 

Öğrencilerin Kolej giriş başarı ortalamasında %50 oranında etkili olacak Kolej Sınavı öncesi, Güzelyurt Bölgesi’nden 30 öğrencinin kaydının ‘Lefkoşa’ya yapıldığı ileri sürüldü. Sınav duyurusunda, “Öğrenciler hangi ilçede öğrenim yapmak istiyorlarsa, aday kayıtlarını tercihleri doğrultusunda seçtikleri ilçedeki sınav merkezlerine yaptıracaklar” ifadeleri ile isteyenin istediği bölgedeki koleje girmesinin önünü açan Bakanlık, ‘Kontenjan için’ kaymalara da sebep oldu.

 

Kontenjan sayısının Güzelyurt için 50 olarak açıklanmasının ardından, ‘iyi düzeydeki’ öğrencilerin bir kısmının, kontenjanı 130 olan Lefkoşa’ya kayıt yaptırdığı belirtildi. Güzelyurt’ta öğrenim gördüğü halde, Lefkoşa’da kayıt yaptıran öğrencilerin fazlalığı, Lefkoşa’da öğrenim gören öğrencilerin sıralamasını değiştireceği endişelerini artırdı.

 

Haberin ayrıntıları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1297 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler