1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST'TEN AÇIKLAMA
DÜRÜSTTEN AÇIKLAMA

DÜRÜST'TEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Haspolat Endüstri Meslek Lisesi’nde bir sınıf olarak açılan ilahiyat bölümünün diğer okullara yaygınlaştırılması gibi bir düşüncelerinin olmadığını vurguladı. Ülkeye getirildiği belirtilen kitaplarla

A+A-

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Haspolat Endüstri Meslek Lisesi’nde bir sınıf olarak açılan ilahiyat bölümünün diğer okullara yaygınlaştırılması gibi bir düşüncelerinin olmadığını vurguladı. Ülkeye getirildiği belirtilen kitaplarla ilgilerinin olmadığını da kaydeden Dürüst, Atatürk Öğretmen Akademisi’nin (AÖA) kapatılmayacağını yineledi.

 

Yazılı açıklamasında, öğretmen sendikalarının “ilahiyat bölümü tüm okullara yayılacak” söylemlerine yanıt veren Dürüst, bu yıl sadece Haspolat Endüstri Meslek Lisesinde bir sınıf olarak açılan ilahiyat bölümünü diğer okullara yayma gibi bir düşüncelerinin olmadığını yineledi. Dürüst, , “Ne benim ne de hükümetimizin bu yönde aldığı bir karar yoktur. Ülkeye getirildiği iddia edilen kitaplarla da bakanlık olarak bizim bir ilgi ve bilgimiz yoktur” dedi.

 

Sendikalarla diyalog içerisinde oldukları şu günlerde KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in konuyla ilgili açıklamasının gerçekle bağdaşmadığını dile getiren Dürüst, vatandaşlardan bu gibi açıklamalara “pirim vermemesini” istedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler