1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST'E GÖRE 1000 ÖĞRETMEN 'BOŞTA'!
DÜRÜSTE GÖRE 1000 ÖĞRETMEN BOŞTA!

DÜRÜST'E GÖRE 1000 ÖĞRETMEN 'BOŞTA'!

‘Öğretmenlerin etkin ve verimli hizmet yapmalarını sağlayacak şekilde, yer değiştirme işlemlerini düzenlemek’ amacıyla hazırlanan ‘Nakil Tüzüğü’ neredeyse hazır. United Medya Group’u ziyaret ederek, Nakil Tüzüğü’nün

A+A-

 

 

‘Öğretmenlerin etkin ve verimli hizmet yapmalarını sağlayacak şekilde, yer değiştirme işlemlerini düzenlemek’ amacıyla hazırlanan ‘Nakil Tüzüğü’ neredeyse hazır.

 

United Medya Group’u ziyaret ederek, Nakil Tüzüğü’nün taslağını da sunan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, sendikalarla uzlaşı arayışının devam ettiği tüzüğün, ‘uzlaşı olsun olmasın’ geçeceğini ifade etti.

 

Bakanlık Müsteşarı Ali Yönel’le birlikte United Medya’yı ziyaret eden Bakan Dürüst, Nakil Tüzüğü’nün detaylarını da paylaştı.

 

Bakan Dürüst, tüzüğün ‘Öğretmen eksikliklerini gidermenin yanında,‘Tam Güne Eğitim’e de destek olacağını belirtti…

 

Ortaöğretimde görev yapan 2400- 2500 öğretmenden 1000’inin ders saatlerinin ‘çok çok az’ olduğuna işaret eden Bakan Dürüst, 66 Müdür Muavini’nin derse girme zorunluluğu olmasına karşın hiç girmediğine, 177 öğretmenin ise haftada sadece 5 ders yaptığına dikkat çekti.

 

 “Zaten kadrolar tıkanmış durumda” diyen Bakan Dürüst, Nakil Tüzüğü ile hem öğretmen eksikliklerinin giderileceğini, hem de adaletli ders dağılımı geleceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1227 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler