1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DÜRÜST TARİKAT SÖZCÜLÜĞÜ YAPIYOR'
DÜRÜST TARİKAT SÖZCÜLÜĞÜ YAPIYOR

'DÜRÜST TARİKAT SÖZCÜLÜĞÜ YAPIYOR'

KTÖS, Eğitim Bakanlığını laik eğitimi ortadan kaldırma yönelik adımlar attığını savundu. Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle; Eğitimi siyasi rant aracı ve şov yapma yeri olarak gören Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, AKP’den aldığı tali

A+A-

 

 

KTÖS, Eğitim Bakanlığını laik eğitimi ortadan kaldırma yönelik adımlar attığını savundu. Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;

 

         Eğitimi siyasi rant aracı ve şov yapma yeri olarak gören Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, AKP’den aldığı talimatlarla çocuklarımızı kendi siyasi çıkarlarına alet etmektedir.

         Devlet okullarının başta öğretmen eksiklerini bile tamamlamaktan aciz bir eğitim bakanlığı, laik eğitimi ortadan kaldıracak adımları atmaktan da geri durmamaktadır. Devlet okullarına para bulamadığı için yatırım yapamadığını söyleyen eğitim bakanı, külliye ve ilahiyat kolejleri için para bulabilmektedir. Atatürk ilkelerinden ve laiklikten hızla uzaklaşan, din tüccarı AKP’nin güdümündeki Türkiye’yi artık tarikatlar, şeyhler ve müritler idare etmektedir. Din tüccarları şimdi de adamızın kuzeyini hedef seçmişler, kukla yöneticilerimiz sayesinde Sünni islamı ve Arap kültürünü dayatmaktadırlar. Bu gerçekler ortada iken, Sn Dürüst şov yaparak, sandalyesini korumaya ve AKP’ye yağ çekmeğe devam etmektedir. Eğitimde kaliteden bahseden Sn. Dürüst, bir yandan tarikatların sözcülüğüne soyunurken diğer yandan ise kendi siyasi geleceğini garanti altına almak için partizanlığa devam etmektedir. İlkokullarımızda ihtiyaç olan geçici öğretmen alımlarında açıkça partizanlık yapılmaktadır. İlkokullarda müzik dersi verecek öğretmen yerine matematik öğretmeni, İngilizce dersi verecek öğretmen yerine psikolojik rehberlik mezunu öğretmen verecek kadar gözü partizanlıktan kararan Sn. Dürüst, ayrıca görev verdiği geçici öğretmenleri de kendi seçim bölgesi olan Güzelyurt’tan seçmektedir. Eğitimden anlamadığını Öğretmen Akademisi mezunlarını işsiz bırakarak fakat onların yerine kendi seçim bölgesinden farklı alanlarda eğitim almış ilkokul öğretmeni olmayanlara atayarak göstermektedir.

         Sn. Dürüst bilmelidir ki, partizanlıkla, adam kayırmakla ve AKP’ye yağ çekerek eğitim olmaz. Tarikat sözcülüğü yapılarak da eğitim Bakanlığı yapılamaz. Sendikamız bu dayatmalara boyun eğmedi, eğmeyecektir. Sahte Atatürkçüler’in yakasına yapışmaya ve demokratik, parasız ve bilimsel eğitimi hayata geçirmek için mücadeleye devam edeceğimizi tekrardan duyururuz.

 

          

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler