1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST: SPOR MEDYASI BİZİM YOL GÖSTERİCİMİZDİR
DÜRÜST: SPOR MEDYASI BİZİM YOL GÖSTERİCİMİZDİR

DÜRÜST: SPOR MEDYASI BİZİM YOL GÖSTERİCİMİZDİR

Bakan Dürüst, spor medyasının kendilerinin doğal danışmanı olduklarını vurguladıktan sonra, spor medyasının yaptığı olumlu ve olumsuz eleştirilerden ders çıkardıklarını, spor medyasının kendilerinin yol göstericisi olduğunun altını çizdi Necmi BELGE

A+A-

 

 

 

Bakan Dürüst, spor medyasının kendilerinin doğal danışmanı olduklarını vurguladıktan sonra, spor medyasının yaptığı olumlu ve olumsuz eleştirilerden ders çıkardıklarını, spor medyasının kendilerinin yol göstericisi olduğunun altını çizdi

 

 

Necmi BELGE

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) aracılığıyla bir süredir başlattığı spor medyası ile birlikte olma toplantılarının bir yenisi dün Lefkoşa Merit Otel’de gerçekleştirdi.

Spor medyasının, büyük ilgi gösterdiği yemekli toplantıya Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün yanı sıra Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ile her medya kurumunu temsilen iki spor yazarı katıldı.

Bakan Dürüst’e ve kurmaylarına sorulan sorular yüzünden toplantıda zaman zaman gergin anlar yaşandığı gözlemlendi.

 

DÜRÜST: “SPOR YAZARLARI DOĞAL DANIŞMANIMDIR”

Toplantıda, ilk konuşmayı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst yaptı. Bakan Dürüst, bir süredir geleneksel hale getirdiği bu tür toplantıların bir yenisini gerçekleştirdiklerini, son olarak temmuz ayında böyle bir toplantı yaptıklarını anımsatan Bakan Dürüst,  dünkü toplantıya katılan spor medyası temsilcilerine teşekkür etti.

Bakan Dürüst, spor medyasının kendilerinin doğal danışmanı olduklarını vurguladıktan sonra, spor medyasının yaptığı olumlu ve olumsuz eleştirilerden ders çıkardıklarını, spor medyasının kendilerinin yol göstericisi olduğunun altını çizdi.

 

“NECMİ BELGE’YE TEŞEKKÜR EDERİM”

Bir süre önce YENİDÜZEN spor yazarlarından Necmi Belge’nin futboltenisi konusundaki yazısına teşekkür ettiğini dile getiren Dürüst, yaptıkları olumlu eleştirilerin yanında,  olumsuz eleştirilerinden de rahatsız olmadıklarının altını çizdi.

 

TESİS ALTYAPISINDA ATAĞA GEÇTİK

Tesis altyapılarının yapımında ve geliştirilmesinde bir atak içerisinde olduklarını ifade eden Bakan Dürüst, bu konunda Mağusa Cambulat Stadı, Lefkoşa’daki Yusuf Kaptan Stadı gibi bazı tesisler ile Girne’deki tesislere sentetik zemin yapılacağını belirtti.

 

ANTİ-DOPİNG SEMPOZYUMU YAPILACAK

Anti-Doping Kurulu’nu yeniden canlandırdıklarını ifade eden Dürüst, bu konunda bir sempozyum düzenleyeceklerini ve sonrasında bir kitapçık basarak, spor yazarlarına dağıtacaklarını açıkladı.

 

OKUL SPORLARI CANLANDIRILACAK

Okul sporlarını geliştirmek için beden eğitimi öğretmenleriyle seri toplantılar yapacaklarını ve beden eğitimi öğretmenlerin tam gün olarak okullarda faaliyet göstermesini sağlayacaklarını ifade eden Bakan Dürüst, spor eğitiminde temelin okullardan başlaması gerektiğini savundu.

Bakan Dürüst son olarak kendilerinin geçici olduğunu, bunu yaşayarak öğrendiğini dile getirirken, şaka yollu, spor medyasının kaç bakan yediğini ve kalıcı olanların spor yazarları olduğunu sözlerine ekledi.

Spor Bakanı Dürüst’ten sonra, sırasıyla Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ile Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu söz aldı ve Spor Bakanlığı’nın çalışmaları ve vizyonu hakkında düşüncelerini açıkladı.

 

GÖKTAŞ: “SPORU TÜM ÜLKE SATHINA GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Bakan Dürüst’ten sonra söz alan spor koordinatörü Göktaş, tesis altyapılarını geliştirirken, okullardan başlamak üzere tüm ülke gençliği spor yapmaya teşvik ettiklerini söyledi.

Göktaş, hedeflerinin sporu tüm ülke sathına götürmek olduğunu sözlerine ekledi.

 

CAHİTOĞLU: “İKİ AYDIR SPOR TESİSLERİNİ GEZİYORUM”

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, spora yabancı biri olmadığını dile getirirken, göreve geldiği iki aydan beri Kuzey Kıbrıs’taki spor tesislerinde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Cahitoğlu, bu konundaki denetlemelerini ve gözlemlerini hayata geçirmek için Spor Bakanı Dürüst tarafından verilen talimatlar doğrultusunda spor koordinatörü Göktaş ile çalışma yaptıklarını belirtti.

Cahitoğlu, kendisini bu göreve layık gören Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmaların ardından Spor Bakanı Dürüst’e ve kurmaylarına sorulan sorular yüzünden toplantıda zaman zaman gergin anlar yaşandığı gözlemlendi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler