1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST, SPOR BASINI İLE BULUŞTU
DÜRÜST, SPOR BASINI İLE BULUŞTU

DÜRÜST, SPOR BASINI İLE BULUŞTU

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün spor basını ile düzenelen ve bilgi alış verişine yönelik öğle yemeğinde buluştu. Golden Tulip Otel’de düzenlenen ve gazetelerle televizyon kanallarının spor şefleri ile organize edilen yemekte B

A+A-

 

 

Dün düzenlenen öğle yemeğinde gazete ve televizyon kanallarının spor servisleri şefleri ile bir araya gelen Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Spor basınından gelen öneriler üzerinde durduklarını söyleyen Dürüst, daha önce vurguladıkları gibi 2012 yılının tesisleşme açısından atılım yılı olacağını, bunların bir kısmını hayata geçiremediklerini ancak önemli bir bölümünü gerçekleştirdiklerini belirtti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün spor basını ile düzenelen ve bilgi alış verişine yönelik öğle yemeğinde buluştu. Golden Tulip Otel’de düzenlenen ve gazetelerle televizyon kanallarının spor şefleri ile organize edilen yemekte Bakan Dürüst’e Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ve Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ile Müdür Muavini Mustafa Sütçü ve Özel Kalem Müdürü Şifa Soğukpınar eşlik etti. Dürüst, son bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri ve 2012 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi verirken, spor basının sorularını da yanıtladı.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, düzenlenen yemeğin bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları projeler konusunda görüş alışverişi yapmak ve gelinen noktayı daha iyiye taşımak için böyle bir organizasyonun yapıldığını kaydetti.

Spor basının yapamadıkları konusundaki görüşlerinden rahatsızlık duymadığını belirten Dürüst, bunların kendilerine ışık tuttuğunu, ortaya konulan olumlu görüşlerin de kendilerini motive ettiğini söyledi. Spor basınından gelen öneriler üzerinde durduklarını söyleyen Dürüst, daha önce vurguladıkları gibi 2012 yılının tesisleşme açısından atılım yılı olacağını, bunların bir kısmını hayata geçiremediklerini ancak önemli bir bölümünü gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bakanlığa bağlı bulunan Gençlik Dairesi’nin çok iyi bir vizyon ortaya koyduğunu ve kapalı olan Gençlik Merkezleri’nin açıldığını belirten Dürüst, Lapta Gençlik Kampı’nın son haliyle misafileri gururla ağırladıklarını, Kantara Gençlik Kampı’ndaki sahaları kompleks halinde programa uygun bir şekilde kulüp ve federasyonların kullanabileceğini söyledi.

2012 yılında tesisleşmenin tamamlanmasının ardından 2013 yılında artık içerikle uğraşacaklarını söyleyen Dürüst, Gazi Mağusa ve Güzelyurt’a yıl bitmeden, 2013 yılının ilk 6 aylık periyodunda Girne 20 Temmuz Stadı’na tartan pist yapmayı planladıklarını belirtti.

“Bu ülkede kaliteli 5 sentetik zeminli, 5 tane doğal çim zeminli sahada takımların futbol oynama hakları var” diyen Dürüst, Canbulat ve Güzelyurt’ta yapılan sentetik sahalarla 2 tanenin hayata geçirildiğini, Yusuf Kaptan Sahası’nın ihalesinin tamamlandığını ve ekim ayına kadar hazır olmasını beklediklerini söyledi. Bunun yanında Karaoğlanoğlu Mete Adanır Sahası’nın sentetik zemine kavuşturulması için ihaleye çıkılacağını belirten Dürüst, Atatürk Stadı’ndaki doğal çim zemin uygulamasının Güzelyurt Zafer ve Mağusa Dr. Fazıl Küçük Statlarında da başlatılacağını söyledi.

Gönyeli Stadı’nın trübünlerini çok daha iyi bir noktaya getirme çalışmaları olduğunu kaydeden Dürüst, Görneç ve Geçitkale sahalarının 2012 yılı bitmeden, Balıkesir Sahası’nın 2013 yılının başında hizmete gireceğini dile getirdi.

Yapılacak olan bu tesis yatırımlarının dünyada küçük projeler olabileceğini ancak bütçe ve kaynakları sınırlı bir ülkede bunların önemli yatırımlar olduğunu söyleyen Dürüst, Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın Güzelyurt’taki gibi bir spor kompleksi olacağını, Lefkoşa Attila Topaloğlu Sahası’nın önemli bir spor merkezi olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 489 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler