1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST RENK VERMEDİ
DÜRÜST RENK VERMEDİ

DÜRÜST RENK VERMEDİ

Dürüst, Güzelyurt ilçesi UBP örgütünün kendisinin Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na aday olması konusunda yoğun baskı yaptığını bildirdi.

A+A-

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt ilçesi Ulusal Birlik Partisi (UBP) örgütünün kendisinin Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na aday olması konusunda yoğun baskı yaptığını bildirdi.

Dürüst, TAK ajansına konuyla ilgili olarak telefon aracılığıyla yaptığı açıklamada, İlçe Başkanlığı konusundaki yoğun baskı ve isteği değerlendirmeye devam ettiğini belirterek, Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na aday olup olmayacağı konusunda Cuma gününe kadar bir karara varıp, kararını basın aracılığıyla açıklayacağını söyledi.

Kemal Dürüst, UBP Güzelyurt örgütünün kendisinin İlçe Başkanı olmasını istemesinin nedeninin partisinin bölge halkıyla daha fazla bütünleşmesi düşüncesinden kaynaklandığını anlatarak, ilçe başkanlığı konusundaki gelişmenin hiçbir şekilde Kurultay’a yönelik bir adım olmadığını vurguladı.

Basında bugün çıkan ve kendisinin UBP Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na aday olduğu; Kurultay’da da Genel Başkanlık konusunda Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i destekleyeceği yönünde açıklama yaptığıyla ilgili haberlerin doğru olmadığını belirten Dürüst, UBP Başkan adayı Kaşif’e destek vereceğine yönelik herhangi bir açıklama yapmadığını kaydetti.

Dürüst, Güzelyurt ilçe başkanlığı adaylığının UBP Kurultayı’na yönelik bir adım olmadığını da ısrarla vurguladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 635 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler