1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST: OKULLAR, KULÜPLERİN ALTYAPISI OLACAK
DÜRÜST: OKULLAR, KULÜPLERİN ALTYAPISI OLACAK

DÜRÜST: OKULLAR, KULÜPLERİN ALTYAPISI OLACAK

Beden Eğitimi öğretmenleriyle ilk toplantı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün de katılımıyla dün Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nde gerçekleştirildi

A+A-

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, okul sporlarını daha etkin bir hale getirmek ve ülke genelindeki tüm okullarda öğrencilere spor yapma alışkanlığı kazandırmak için harekete geçerek ülke genelindeki tüm ilçelerde Beden Eğitimi öğretmenleriyle kitle toplantıları yapmaya başladı.

Bu bağlamda Beden Eğitimi öğretmenleriyle ilk toplantı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün de katılımıyla dün Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda öğretmenlere seslenen Bakan Dürüst, ülke genelindeki tüm okullarda okuyan öğrencilere spor yapmayı alışkanlık haline getirebilmek ve ülkedeki spor kulüplerine altyapı oluşturmak için okul sporlarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu konuda ciddi adımlar atacaklarını ve bu konuda herkese büyük görevler düştüğünü dile getirdi.

Ülke genelinde her hafta bir ilçede Beden Eğitimi öğretmenleriyle kitle toplantıları yapacaklarının altını çizen Bakan Dürüst, amaçlarının okullara sağlanacak olan malzemelerle birlikte öğretmenlerin daha aktif hale getirilmesi ve ülkedeki spor kulüplerine yetenekli sporcular kazandırmak olduğunu ifade etti.      

 

“BEDEN EĞİTİMİ DERSİNİ ÖNEMSİYORUM”

 

Beden Eğitimi dersini çok önemsediğini söyleyen Bakan Dürüst, Beden Eğitimi öğretmenlerinin lider öğretmenler olduğunu, bu bakımdan kendilerine sunulacak olan imkanlarla ülke gençliğine katkılarının büyük olacağına inandığını belirtti. Okullarda sporu yaygın hale getirmek istediklerini ve her bir öğrencinin spor yapmasına olanak sağlamak istediklerini söyleyen Bakan Dürüst, herkesin doktor veya öğretmen olamayacağını, bu bakımdan yeteneği spor branşlarında olan bireyleri bu alanda yetiştirmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Okul sporlarına daha fazla destek verebilmek için var olan Spor Fonu’na ayrı bir madde koyduklarını da söyleyen Bakan Dürüst, böylelikle okul sporlarının da Spor Fonu’ndan yararlanabileceğini dile getirdi.

 

“OKULLARI ZARARLI MADDELERDEN UZAK TUTMAK İSTİYORUZ”

 

Ülke genelindeki tüm okullarda öğrencileri uyuşturucu, sigara, alkol gibi kötü ve zararlı maddelerden uzak tutabilmek için herkese büyük görevler düştüğünü söyleyen Bakan Dürüst, bu bakımdan öğrencileri spora yönlendirmenin çok önemli olduğunu söyledi. Bakan Dürüst, okullarda sporun yaygın hale gelmesiyle birlikte obezitenin de önüne geçilebileceğini düşündüklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler