1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
DÜRÜST HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

DÜRÜST HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, üniversitelere yurtdışından gelecek öğrenci sayısını 5 yıl içinde 60 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Dürüst, bu sabah bakanlıkta bir basın toplantısı düzenleyerek, yüksek öğrenimdeki son gelişmel

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, üniversitelere yurtdışından gelecek öğrenci sayısını 5 yıl içinde 60 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Dürüst, bu sabah bakanlıkta bir basın toplantısı düzenleyerek, yüksek öğrenimdeki son gelişmeler ve hedefleri hakkında bilgi aktardı.

 

Dürüst, bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda, KKTC’yi ileriye götürecek 60 bin öğrenci hedefini sadece kendilerinin değil, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da, Başbakan İrsen Küçük’ün de koyduğunu, bunun bir devlet politikası olduğunu söyledi.

 

Geçtiğimiz yıl 44 bin olan öğrenci sayısının bu yıl 47 bine yükseldiğini ve bunun bile üniversitelere büyük bir rahatlama getirdiğini belirten Dürüst, amaçlarının bu rakamı kademe kademe yükselterek 5 yıl içinde 60 bine ulaştırmak olduğunu vurguladı.

 

Dürüst, Türkiye’nin öğrenci açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek, kendileri çalışmalarını sürdürürken, öğrenci sayısının artması için yoğun çaba gösteren üniversitelere teşekkür etti.

 

Halkın üniversitelere sahip çıkmasını, olumsuz hal ve tavırlar içine girmemesini isteyen Dürüst, ilk kez KKTC’yi tanımayan 57 ülkenin Bakan ve Bakan Yardımcısının ülkeye geldiğini, KKTC’nin eğitim adası olacağını söyledi. Dürüst, “KKTC üniversitelerinin kalitesini tartıştırmaz, sahip çıkarız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler