1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST '4 KAZANIM'LA DÖNDÜ
DÜRÜST 4 KAZANIMLA DÖNDÜ

DÜRÜST '4 KAZANIM'LA DÖNDÜ

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Ankara’da dün yaptığı resmi temasları düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

A+A-

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, gençlik ve spor konularında Ankara’da dün yaptığı resmi temasları bugün düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

 

Dürüst, Bakanlık Müsteşarı Ali Yönel ve Ankara ziyaretinde kendisine eşlik eden Bakanlık Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ile Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cavitoğlu’nun katılımıyla bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Ankara ziyaretinin gençlik ve spor konularıyla sınırlı tutulduğuna işaret ederek, ziyaretten 4 kazanım elde ederek döndüklerini bildirdi.

 

Dürüst, kazanımların; içerisinde spor salonu da olan Lefkoşa ve Gazimağusa’ya iki gençlik merkezi; Girne 20 Temmuz ile Güzelyurt Zafer stadlarına iki tartan pist yapımı olduğuna işaret ederek, bunların 2012 yılında ülkeye kazandırılacağını belirtti.

 

KILIÇ 9 - 11 ŞUBAT’TA

 

Kemal Dürüst, 8 - 10 milyon TL’ye mal olacak yatırımın yapılmasına yönelik protokolün 9 - 11 Şubat tarihlerinde Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın KKTC’ye yapacağı iki günlük resmi ziyaretinde imzalanacağını, o tarihe kadar gerekli hazırlığın tamamlanacağını ifade etti.

 

Dürüst, elde edilen kazanımın son zamanlarda spor ve gençliğe yönelik en önemli kazanımlardan bir olduğunu anlatarak, Ankara’da Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a yaptığı ziyarette, Atalay’dan bakanlığının aldığı tüm kararlara destek sözü aldığını söyledi.

 

ATALAY AY SONU KKTC’YE GELECEK

 

Dürüst, gençlere yönelik yatırımın en az ekonomiye yapılan yatırımlar kadar önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bütün alanlara yönelik görüşmeler yapmak üzere bu ay sonu KKTC’ye geleceğini bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1053 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler