1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Dünya Müziğinde Bu Hafta
Dünya Müziğinde Bu Hafta

Dünya Müziğinde Bu Hafta

Dünya Müziğinde Bu Hafta

A+A-

Ersin Kaşif

 

Haftanın Albümü Hindi Zahra’dan; HOMELAND

İyi işlenmiş ritimler, ufak blues dokunuşları ve büyüleyici bir ses... Hindi Zahra Parlophone etiketiyle yayımlanan ikinci stüdyo albümü "Homeland" ile zamanı durduruyor. Yoğun, samimi, şiirsel ve kadifemsi sesiyle müzik dünyasının yeni ilhamı Hindi Zahra, Homeland’dan yayınladığı ilk parça Any Story ile büyük yankı uyandırmıştı. Müzikseverleri 11 şarkılık maceraya davet eden Homeland’ın parça listesi şöyle: To the Forces, Silence, Any Story, Un Jour, Can We Dance, La Luna
The Blues, Broken Ones, Dream, Cabo Verde, The Moon Is Full. Güzelliğin ve zerafetin müzik ile yakaladığı mükemmel uyumu yakaladığı albüm Homeland’ı iTunes üzerinden satın almak için: http://apple.co/1FCcPSU adresine girmeniz yeterli olacak. Duygulu parçalar, flamenko etkileri ve çılgın doğaçlamalar… Kuzey Afrikalı Patti Smith. Müzik dünyası için inanılmaz bir keşif. The Guardian. Caz ritimleri, geleneksel Fas ezgileri, folk gitarlar ve inanılmaz bir ses.…Sonuç, egzotik ama şaşırtıcı derecede tanıdık bir müzik. The New York Times. Dünya basını böyle özetliyor yeni albümü. Sevgiyle yıllar boyunca süren bir emek. Faslı Zahra’nın yarattığı inanılmaz derecede dürüst ve adeta dokunulabilir müzik; Doğu ve Batı ezgilerini bir araya getirirken, sonucunda adeta ruhani bir yaratıya olanak sağlıyor. Bazıları onu Norah Jones, Billi Holiday gibi isimlerle karşılaştırsa da,  Hindi Zahra müzik dünyasında kendi adını ve duruşunu yerleştirmişe benziyor, Huffington Post. Fas kökleri ve Paris yaşam tarzı arasında bir yerde… Zahra, birbirinden farklı ve sayısız müzik türünden etkilenmiş. Sonuç ise, büyüleyici folk elementlerden oluşan bir çöl blues tarzı. The Wire. Dünya basını böyle yorumlamaya devam ediyor Hindi Zahra’yı. (Kaynak EMI Music).
http://www.hindi-zahra.com/ https://www.facebook.com/hindizahra
https://twitter.com/hindizahra http://instagram.com/hindi_zahra

-------------------------------

Hiç Değişmeyen bir güzellik, Kylie Minogue
Kylie Minogue “Kıss Me Once” Turne Kaydıyla Geliyor!

Kylie Minogue’un Kiss Me Once turnesinin Glasgow ayağı performans kayıtları müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor! 23 Mart 2015 günü piyasaya çıkan bu canlı performans kaydı, Kasım 2014'te gerçekleşen ve müzik otoriteleri tarafından turnenin en iyi performanslarından biri kabul edilen The SSE Hydro konserine ait. Kiss Me Once Tour Kylie Minagoue'un Parlophone / WARNER etiketiyle piyasaya çıkan on ikinci stüdyo albümü Kiss Me Once kapsamında gerçekleştirdiği, kariyerinin on dördüncü konser turu. Minogue, turne süresince 15 ülkede, 31 ayrı performansıyla yaklaşık 70 bin müzikseveri büyüledi. Timebomb parçasının Kiss Me Once Tour Glasgow performansını izlemek için; http://bit.ly/1B7B7kL Kylie Minogue severlerin hoşuna gidecek bir haberimiz daha var. "Kiss Me Once" aynı zamanda, yayınlandığı zaman müzik listelerini yerinden oynatan Minogue hitlerini de barındırıyor. Cant Get You Out Of My Head, Slow ve I Should Be So Lucky bunlardan sadece bazıları. iTunes üzerinden ön sipariş için http://apple.co/1B8LeWl adresini ziyaret edebilirsiniz. Minogue’un 27 şarkılık Glasgow performansını kaçırmayın! Unutmadan ekleyelim, Kylie Minogue 16 Haziranda İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor! Kylie Minogue hayranları uçak biletlerini İstanbul için alsınlar. Değer doğrusu….(Kaynak EMI Music).
http://www.biletix.com/etkinlik/SLUN1/TURKIYE/tr
------------------------------------


Haftanın İsmi;  Robin Schulz

Robin Schulz, elektronik müziğin en yeni ve en yetenekli isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Sanatçı, kısa sürede Avrupa çapında elektronik/dans müziğin en çok tercih edilen isimlerinden biri haline geldi. Robin Schulz dünya çapında Shazam listelerine bir numaradan girmeyi başarabilen ilk Alman sanatçı olmayı başarmıştır. Son zamanların en önemli isimlerinden Robin Schulz, turne dahilinde Türkiye’de 17 Nisan 2015 Cuma akşamı Garaj İstanbul’da sahneye çıkmıştı.  Schulz, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir performansla eğlenceyi doruğa çıkartıp Türk hayranlarını büyülemeyi başarmıştı. Uluslararası listelerde yakaladığı başarıya bakacak olursak, Schulz isminden daha çokça söz ettireceğe benziyor.
Robin Shulz'un yayımlanan son single'ı Headlights (feat. Ilsey)'ı iTunes üzerinden satın almak için:http://apple.co/1H2Bfcl
Spotify: http://spoti.fi/ZBqps4
Deezer: http://bit.ly/1CJk0qi
Youtube: http://bit.ly/1Cl8Go4

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 211. Sayısı

Adres Kıbrıs 211. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler