1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Dünya Müziği’nde Bu Hafta!
Dünya Müziği’nde Bu Hafta!

Dünya Müziği’nde Bu Hafta!

Dünya Müziği’nde Bu Hafta!

A+A-


Ersin Kaşif

Kendi deyimleriyle kabare tadında sımsıcak caz grubu Paris Combo, Seine nehri çevresindeki lokallerde, kendilerine has otantik şarkılarıyla başladıkları kariyerlerini, Living Room ismini verdikleri 1999 çıkışlı ikinci albümlerinin getirdiği büyük ünle Paristen tüm dünyaya taşırken, grubun “5” ismini verdikleri son albümleri piyasaya çıkıyor. Müziğe post-punk gruplarıyla başlayan ve rock grubu Les Endimanchés’ta yer alan Belle Du Berry ve David Lewis’in kurduğu Paris Combo, son yirmi yıldır Sydney’den San Francisco’ya, Berlin’den Beyrut’a, yarattıkları özgün tarzlarıyla uluslararası müzik arenasının en ilgi çekici gruplarından biri olmayı sürdürüyor. Grubun şarkılarını yazan vokalistleri Belle du Berry ve 5 kişilik ekipten oluşan Fransız grubu oldukça eğlenceli şarkılarında gypsy caz, Fransız pop, kabare, Latin müzikleriyle Ortadoğu ezgilerini de buluştururken, Amerika’da ve tüm Avrupa’da yayınlanan beşinci stüdyo albümlerine 5 adını veriyor. Grubun sımsıcak yeni albümleri, Paris Combo’yu Türkiye ile tanıştıran ve yıllardır konserlerini yapan Pasion Turca etiketiyle yayınlanıyor. Albümün dağıtımını EMI Müzik Türkiye üstleniyor. Albümü iTunes üzerinden satın almak için : http://bit.ly/1uWebqw.

COLDPLAY’DEN HARİKA BİR VİDEO : “INK”

Coldplay, dünya çapında bir numara olan Ghost Stories albümünden yayınlanan 4. single INK’in çığır açan yeni videosunun prömiyeri gerçekleştirildi. Videoyu izlemek için: http://www.coldplay.com/ink. Hemen tıklayabilirsiniz. Dünyanın bir ucunda aşkını arayan kayıp gezgin hakkındaki videonun hikayesi, fanlar tarafından belirlenebiliyor. İzleyiciler videoyu izlerken eşzamanlı seçim yapabiliyor, sonucunu değiştiren 300’den farklı olasılık yer alıyor. “Ink” videosunun yayın tarihi, Coldplay’in yeni albümü Ghost Stories Live 2014’ün yayın tarihi ile aynı zamana denk geldi. Coldplay Ghost Stories Live 2014 albümünü iTunes üzerinden satın almak için: http://bit.ly/ZLw8LN. (Kaynak EMI Music).

YENİ VIDEOLAR: MAX FROST // BREACH

MAX FROST’TAN YEPYENİ VIDEO : “PARANOIA”

Teksas doğumlu şarkı yazarı ve prodüktör Max Frost uzun yıllar boyunca çeşitli projelerde çalıştı. 2013 yılında solo kariyerine başlangıç yapan sanatçının White Lies şarkısı Hype Machine’de en çok dinlenen şarkı oldu. Ardından Low High Low adını taşıyan ilk EP’sini piyasaya sürdü. Max Frost Paranoia için çekilen videosunu gürültülü ve ferahlatıcı olarak nitelendiriyor.Videoyu izlemek için : http://bit.ly/11i587t
'Paranoia'yı iTunes üzerinden satın almak için :http://bit.ly/1uHVbfk (Kaynak EMI Music).

BREACH’TEN YEPYENİ SINGLE : “THE KEY”

Breachin (Ben Wesrbeech) İngilterede ilk 10’a giren single’ı 'Everything You Never Had (You Had It All)', yazın en akılda kalıcı şarkılarından 'Jack'in başarısını takip etti. Tüm dünyada de ses getiren 'Everything You Never Had (You Had It All)'un ardından beklenen yeni single haberi geldi. Breach şimdi yepyeni şarkısı The Key ile karşımızda! Bu sefer Kelisi de yanına alan Breachin, listelerde üst sıraları bırakmayacağı kesin. Şarkıyı dinlemek ve iTunesdan satın almak için: http://bit.ly/1xCfa11. The Key videosunu izlemek için: http://bit.ly/11seEEx. (Kaynak EMI Music).

Bu haber toplam 642 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 189. Sayısı

Adres Kıbrıs 189. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler