1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DR ZEKA MAHİREL YAŞAMINI YİTİRDİ
DR ZEKA MAHİREL YAŞAMINI YİTİRDİ

DR ZEKA MAHİREL YAŞAMINI YİTİRDİ

YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre, kalp yetmezliği ve bacağındaki kırık nedeniyle Yakın Doğu Hastanesi’ne tedavi gören Mahirel yaşamını yitirdi.

A+A-

 

 

Eski Başhekim Dr Zeka Mahirel hayatını kaybetti.

YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre,  kalp yetmezliği ve bacağındaki kırık nedeniyle Yakın Doğu Hastanesi’ne tedavi gören Mahirel yaşamını yitirdi.

Dr. Zeka Mahirel, yarın toprağa verilecek.

YDÜ Hastanesi’nden ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Dr. Rifat Siber’den alınan bilgiye göre, Mahirel için ilk tören saat 10.00’da YDÜ Hastanesi’nde, ikinci tören de uzun yıllar hizmet verdiği Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde saat 11.00’de yapılacak. Burhan Nalbantoğlu’ndaki törene Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Mahirel’in cenazesi, daha sonra Lefkoşa Mezarlığı’na götürülecek ve burada öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla toprağa verilecek.

Kalp yetmezliği ve bacağındaki kırık nedeniyle bir süreden beri YDÜ Hastanesi’nde tedavi gören 68 yaşındaki Mahirel, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı, şef ve başhekim olarak uzun yıllar hizmet vermişti.

Öte yandan, Mahirel'in vefatı nedeniyle Hemşireler ve Ebeler Sendikası'nın yarın hastanelerde gerçekleştireceği grevin de iptal olduğu duyuruldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler