1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dr. Uçaner’den cevap
Dr. Uçaner’den cevap

Dr. Uçaner’den cevap

Bir süredir Devlet Hastanesi’nin eksikleri, ameliyathanelerin durumuyla ilgili tartışmalar sürüyor. Biliyorsunuz Hekimler Odası Başkanı Dr. Erol Uçaner’in de konuyla ilgili tepkileri konuyu daha da tırmandırmıştı çünkü Dr. Uçaner’in Başb

A+A-

 

Bir süredir Devlet Hastanesi’nin eksikleri, ameliyathanelerin durumuyla ilgili tartışmalar sürüyor. Biliyorsunuz Hekimler Odası Başkanı Dr. Erol Uçaner’in de konuyla ilgili tepkileri konuyu daha da tırmandırmıştı çünkü Dr. Uçaner’in Başbakan İrsen Küçük’ün damadı olması nedeniyle başka açıdan da değerlendirmelere neden olmuştu. Ben de geçtiğimiz Perşembe günü, köşemde “Doktorluk mu, damatlık mı?” başlıklı bir yazı yazmıştım. Ayrıca Kamu Hizmeti Komisyonu’ndaki mülâkattan sonra önce kadroya alınmayan Dr. Uçaner’in daha sonra kadroya alınmasıyla ilgili duyumlarımı da o günkü yazı ve ondan önceki bir yazıda da paylaşmıştım.

Dr. Uçaner, o yazılardan sonra bir açıklama gönderdi. O cevap yazısını aynen buraya alıyorum;

“Tayfun bey öncelikle selamlar, yazınızda belirttikleriniz hakkında kısa bir yorum yapmak ihtiyacı duydum. Kısa ve öz söylemem gerekirse şu an devam eden ameliyathane tadilati nedeni ile sıcağı sıcağına gündeme getirdiğim olay maalasef kurultay için bir hamle gibi gösterilmiş ve hatta merhum Musa Ersusoy bile bu olayın içine çekilmiştir. Medyadan takip ettiğim gibi herkes bunu kurultay hesaplaşması için gündeme getirdiğimi düşünmüştür. Bu beni gerçekten çok üzmüş ama yaptığımız (Tabipler Odası adına benim yaptığım) uyarılar sonucunda ameliyathanede acilen tadilat temizliği başlatılmış ve en azından acil ameliyatların yapılabileceği ortam sağlanmıştır ve daha da önemlisi mevcut sayısı  7 olan ameliyathane odalarının sadece 3’ü değil, 7’sinin de tadilatının yapılacağı  duyumları kulağımıza gelmiştir ki bu da bizim doğruluğumuzu ispatlamaktadır. Yazınızda belirttiğiniz 2.konu kadrolanma konusu… Sn Çağra, olmayan bir kursun sertifikasını ilgili firmadan düzmece şekilde yaptırıp, imzasını taklit ettirerek kamu hizmeti komisyonuna yutturan (ki bunu bu komisyon kendi başına değerlendirip kabul etmiştir), bahsettiğimiz doktor abimiz 55 yaşında ve özelde görev yapmakta. Yakışır mı bir doktora sahte evrak düzenlemek? Yakışır mı bir doktora 5 yıl sadece görev yapabileceği bir mevki için sahte imzalı belgeyi ve olmayan bir kursu gösterip kadro için böyle şeylere gitmek… Biliyor musunuz ağır cezada yargılanıp ciddi bir hapis cezası alacak olan bir doktordan bahsediyoruz ve sadece ve sadece bana sorulan soru başsavcılığa ve polise iletelim mi ki bu arkadaşın yargılanması için tutuklaylım (sahte evrak düzenlemekten!!!) benim yaşım 35, meslektaşımın 55, büyüklük bende kalsın. Az ve öz konuşmayı daha çok benimseyen, herkesin yazdığına yorum yapmaktan kaçınan bir karakterim var ama sizi bilgilendirmek adına buna ihtiyaç hissettim, teşekkürler.”


Sendikalar ve talepleri

Sendikalar en nihayet muhatapları olan Maliye Bakanı’na taleplerini verebildiler. Güzel bir talep çizelgesi hazırlamışlar. Maaşlara istenen %14.72 artış ve nedenleri, uygulanması gereken vergi sistemi, sağlık, örgütlenme, sosyal güvenlik, istihdam, nüfus politikasıyla ilgili görüşler ve talepler sıralandı. Bu taleplerin sonunda ‘demokratikleşme, sivilleşme ve çevre’ başlıklı bir talep başlığı vardı ama içinde çevreyle ilgili hiçbir talep yoktu. Dikkatten mi kaçtı yoksa talep edilecek bir şey bulunamadı mı!?


Mahcup destek!

TC Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, ekonomik programa karşı önce tepki geldiğini ama sonra ne kadar güzel olduğunun! görüldüğünü ve mahcubiyet duyulduğunu ve mahcubiyetten dolayı da gizli bir desteğin olduğunu söyledi. İlahi Sayın Büyükelçi, bu desteğin nerede, hangi kesimde olduğunu da söyleyin de biraz da inandırıcı olsun bari!!!

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler