1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DR KÜÇÜK'E YAKIŞMADI'
DR KÜÇÜKE YAKIŞMADI

'DR KÜÇÜK'E YAKIŞMADI'

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu da Meclis Genel Kurulu’ndaki gündem dışı konuşmasında Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunlarını ele aldı

A+A-

 

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu da Meclis Genel Kurulu’ndaki gündem dışı konuşmasında Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunlarını ele aldı.

Fellahoğlu, bu konuya geçmeden UBP kurultayına değinerek, kurultaya bahane ülkede yapılmadık çirkinliğin kalmadığını söyledi ve UBP milletvekillerinin bile muhalefet milletvekilleri gibi konuştuğunu söyledi.

Fellahoğlu, tüm bu yaşananları eleştirerek, ülkede sistemin bir sarsıntı geçirdiğini ifade etti ve vatandaşlara “artık bunları iyi tanıyın” çağrısında bulundu.

Tüm bu “çirkinlik” diye nitelediği olayların halkın umutlarını da sarstığını belirten Fellahoğlu, Dr. Fazıl Küçük adına düzenlenen Uluslararası Spor Oyunlarının yapılmamasını da eleştirdi.

Milli Olimpiyat Komitesiyle federasyonlar arasında ciddi tartışmalar olduğunu kaydeden Fellahoğlu, oyunların 15 Kasım’da başlayacağının açıklandığını ancak nasıl başlayacağının araştırılması gerektiğini söyledi.

Fellahoğlu, Dr. Küçük’ün Kıbrıs Türk halkı için yaptıklarının tartışılmayacak kadar büyük olduğunu belirterek, “Tüm kesimlere bunu hatırlatmak isterim” dedi.

Oyunlarla ilgili yasayı okuyan ve değerlendiren Fellahoğlu, bu yapılanların ve oyunların uzun süre yapılmamasının Dr. Küçük’e yakışmadığını vurguladı.

Ülkede her konuda ciddi sıkıntılar yaşandığını, sporda da bunun öyle olduğunu, uluslar arası niteliği olan oyunların bile yapılamadığını savunan Fellahoğlu, Milli Olimpiyat Komitesi’nin işini tam yapması için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini kaydetti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da söz alarak, Dr. Fazıl Küçük anısına her zaman saygılı olduklarını, saygısızlık yapma gibi bir hareketin olamayacağını ifade ederek, oyunların yapılmasında bazı sıkıntıların olduğunu ifade etti.

Atasayan, oyunların geçen yıl yapıldığını, bu yıl da gerekli federasyonlarla bağlantıların kurulduğunu, oyunların bu yıl da yapılacağını, ancak önümüzdeki yıl komite ile federasyonlar arasındaki sorunların giderilmesi için çalışmalar yapacaklarını ve oyunların beklendiği gibi büyük bir şekilde yapılacağını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 454 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler