1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DR. KÜÇÜK OYUNLARI SÜRÜYOR
DR. KÜÇÜK OYUNLARI SÜRÜYOR

DR. KÜÇÜK OYUNLARI SÜRÜYOR

Geleneksel Dr. Küçük Uluslararası Spor Oyunları, Girne’de gerçekleşen taekwondo müsabakalarıyla devam ediyor.

A+A-

 

 

Geleneksel Dr. Küçük Uluslararası Spor Oyunları, Girne’de gerçekleşen taekwondo müsabakalarıyla devam ediyor. Taekwondo WTF branşında olduğu gibi, ITF branşında da KKTC Milli Takımı şampiyon oldu.

Dr.Küçük Spor Oyunları’nın ilk faaliyeti olan Taekwondo Şampiyonası’nda dün de ITF (International Taekwondo Federation) branşında müsabakalar yapıldı.

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Girne Avrasya Taekwondo Merkezi’nde yapılan taekwondo müsabakaları bugün Global Taekwondo Federasyonu GTF branşında yapılacak müsabakalarla devam edilecek. Öğleden sonra ise yapılacak final müsabakalarıyla tamamlanacak.

Komiteden yapılan açıklamaya göre, final müsabakalarını, saat 17.00’den itibaren protokol da izleyecek.

Geleneksel Dr.Küçük Uluslar arası Spor Oyunları, 15-18 Kasım tarihleri arasında yer alacak dağ bisikleti ve yol yarışları ile tamamlanacak.

11 ülkeden 450 sporcunun katılmakta olduğu taekwondo müsabakalarında ITF branşında alınan sonuçlar şöyle:

 

Bayanlar Hyong

1.kategori: 1.Ayjahan Garibayeva  (KKTC), 2.Bensu Özyıldız (KKTC), 3.Meltem Polat (TC), 3.Zeynep Gökmen (TC).

2.kategori: 1.Anastasia Gukovskaya (KKTC), 2.Rojin Bulut (KKTC), 3.Ayşe Dişçeken (KKTC), 3.Beyza Çelikbaş (TC).

3.kategori: 1.Tuğba Durmuş (KKTC), 2.Dilfuza Karimova (KKTC), 3.Sinem Uğur (TC), 3.Hiranur İnci (TC).

4.kategori: 1.Açelya Ergin (KKTC), 2.Ezgi Günay (KKTC), 3.Kardelen Zorluoğlu (KKTC), 3.Senanur Uzan (TC).

 

Bayanlar Müsabaka

1.kategori: 1.Beyza Çelikbaş (TC), 2.Anastasia Gukovskaya (KKTC), 3.Cemile Doğan (KKTC)

2.kategori: 1.Meltem Polat (TC), 2.Dilfuza Karimova (KKTC), 3.Sinem Uğur (TC)

3.kategori: 1.Hiranur İnci (TC), 2.Tuğba Durmuş (KKTC), 3.Zeynep Gökmen (TC)

4.kategori: 1.Ayjahan Garibayeva (KKTC), 2.Ayşe Dişçeken (KKTC), 3.Senanur Uzan (TC)

5.kategori: 1.Ahsen Ceylan (TC), 2.Açelya Ergin (KKTC), 3.Ezgi Günay (KKTC)

6.kategori: 1.Bilge Keskin (KKTC), 2.Rojin Bulut (KKTC), 3.Kardelen Zorluoğlu (KKTC)

 

Minik Erkekler Hyong

1.kategori: 1.Tolgahan Hunç (KKTC), 2.Tarık Can (KKTC), 3.Mustafa Kemal Öz (KKTC), 3.Kerim Gezer (KKTC).

2.kategori: 1.Nihat Hüsseinov (Azerbaycan), 2.Nizami Şamiev (Azerbaycan), 3.Grigor Pogosyan (Ermenistan), 3.Furkan Yalçın (KKTC).

3.kategori: 1.Cemur Soykök (KKTC), 2.İlcin Debadov (Azerbaycan), 3.Eren Değirmenci (KKTC), 3.Yedigaryan Andranik (Ermenistan).

4.kategori: 1.Bekem Nejat Kocaismail (KKTC), 2.Anar Babayev (Azerbaycan), 3.Faik Sait Karal (KKTC).

5.kategori: 1.Asabalı Agaev (Azerbaycan), 2.Polat Sakal (KKTC), 3.Şehmuz Çevik (KKTC), 3.Batuhan Uzan (KKTC).

6.kategori: 1.Oğuzhan Düzce (KKTC), 2.Mert Ekinci (KKTC), 3.Elvin Kalbiyev (Azerbaycan), 3.Can Aksakallı (KKTC).

7.kategori: 1.Arda Arpad Braun (KKTC), 2.Kubilay Demirel (KKTC), 3.Menal Bulut (KKTC), 3.Ahmet Sancar Neşe (KKTC).

8.kategori: 1.Yasin Tomak (KKTC), 2.Mehmet Ertuğrul Taşer (KKTC), 3.Batuhan Oruç (KKTC)

3.Minasyan Karen (Ermenistan).

9.kategori: 1.İslam Nabiyev (Azerbaycan), 2.Erdem Üstüner (KKTC), 3.Mehmet Efe Bayır (KKTC), 3.Dunas EManuel (Moldova).

10.kategori:  1.Efe Yılmaz (KKTC), 2.Furkan Cuma Bozyılan (KKTC), 3.Edik Sargasyan (Ermenistan), 3.Batuhan Hunç (KKTC).

11.kategori: 1.Erdoğan Uluhan (KKTC), 2.Ali Hazirlar (KKTC), 3.Can Canlıbalık (KKTC), 3.Mnacakanyan Hayk (Ermenistan).

 

Büyük Erkekler Hyong

1.kategori: 1.Sultanov Kenan (Azerbaycan), 2.Efe Karadağ (KKTC), 3.Berk Alisinanoğlu (KKTC), 3.Bülent İnanır (TC).

2.kategori: 1.Abdullah Balcı (KKTC), 2.Halit Kurtul (KKTC), 3.Muhittin Sarıgözmen (KKTC), 3.Pavel Vdorin (Rusya).

3.kategori: 1.Nhan Phan Turung (Almanya), 2.Za Musteau Romix (Moldova), 3.Labac Pavez (Moldova), 3.Taha Murat Mert (TC).

4.kategori: 1.Doğuş Bozyılan (KKTC), 2.Tunahan Bozyılan (KKTC), 3.Tigran Pagosyan (Ermenistan), 3.Yalçın Demirci (TC).

5.kategori: 1.Süleyman Eyvaz (Azerbaycan ), 2.Ahmet Hazırlar (KKTC), 3.Berat Akarsu (TC), 3.Khriman Laurentin (Ermenistan).

6.kategori: 1.Bercu Ulad (Moldova), 2.Hüseyin Akbağ (TC), 3.Mehmet Durmaz (TC), 3.Raffi Antonyan (Ermenistan).

7.kategori: 1.Alper Sönmez (KKTC), 2.Sertan Arslan (TC), 3.Pavel Slashhov (Belarus), 3.Serob Vardumyan.

8.kategori: 1.Ildar Khayalutiov (Rusya), 2. Abdulsamet Kaan Yolcu (TC), 3.Mihail Puzdroul (Belarus), 3.Maksim Kazytcits (Belarus).

9.kategori: 1.Abdullah İyidemirci (KKTC), 2.Mert Okur (KKTC), 3.Mehmet Kuş (KKTC), 3.Ferhatcan Kavurat (TC).

 

Minik Erkekler Müsabaka

1.kategori: 1.Erdem Üstüner (KKTC), 2.Eren Değirmenci(KKTC), 3.Batuhan Hunç (KKTC).

2.kategori: 1.Furkan Berk Yalçın (KKTC), 2.Faik Sait Karal (KKTC), 3.Mehmet Efe Bayır (KKTC).

3.kategori: 1.İslam Nabiyev (Azerbaycan), 2.Mehmet Ertuğrul Taşer (KKTC), 3.Tolgahan Hunç (KKTC).

4.kategori: 1.Cemur Soykök (KKTC), 2.Nihat Hüseyinov (Azerbaycan), 3.Nizami Şemiyev (Azerbaycan).

5.kategori: 1.Kubilay Demirel (KKTC), 2.İlkin Javadov (Azerbaycan), 3.Dunas Emanuel (Moldova), 3.Bekem Nejat Kocaismail (KKTC).

6.kategori: 1. Şehmuz Çevik (KKTC), 2.Asebalı Agayev (Azerbaycan), 3.Karen Minasyan (Ermenistan).

7.kategori: 1.Yedigaryan Andranik (Ermenistan), 2.Grigor Pogosyan (Ermenistan), 3.Edik Sargasyan (Ermenistan).

8.kategori: 1.Mustafa Öz (KKTC), 2.Batuhan Oruç (KKTC), 3.Can Canlıbalık (KKTC).

9.kategori: 1.Ahmet Sancar Neşe (TC), 2.Batuhan Uzan (TC), 3.Menal Bulut (KKTC).

10.kategori: 1.Elvin Kelbiyev (Azerbaycan), 2.Oğuzan Düzce (KKTC), 3.Berk Ekinci (KKTC).

11.kategori: 1.Yasin Tomak (KKTC), 2.Polat Sakal (KKTC), 3.Anar Babayev (Azerbaycan)

 

Büyük Erkek Müsabaka

1.kategori: 1.Taha Murat Mert (TC), 2.Nhan Phan Trung (Almanya)

2.kategori: 1.Cabac Pavel (Moldova), 2.Vardumyan Serob (Ermenistan), 3.Mayaranyan Hayr (Ermenistan)

3.kategori: 1.Ferhatcan Kavurat (TC), 2.Alper Sönmez (KKTC), 3.Xziuyan Lavzenti (Ermenistan).

4.kategori: 1.Hüseyin Akbar (TC), 2.Yalçın Demirci (TC), 3.Tigran Poxosyan (Ermenistan).

5.kategori: 1.Abdullah Balcı (KKTC), 2.Pavel Vdorin (Rusya), 3.Muhittin Sarıgözmen (KKTC), 3.Halit Kurtul (KKTC).

6.kategori: 1.Abdulsamet Kaan Yolcu (TC), 2.Zamsusteav Ramin (Moldova), 3.Kazytsiz Maksim (Belarus), 3.Khasatodinos İldar (Rusya).

7.kategori: 1.Raffi Antonyon (Ermenistan), 2.Vlad Bercu (Moldova), 3.Mikhail Pundrow (Belarus).

8.kategori: 1.Bertan Arslan (TC), 2.Sultanov Kaan (Azerbaycan), 3.Bülent İnanır (TC).

9.kategori: 1.Berat Akarsu (TC), 2.Süleyman Eyvaz (Azerbaycan), 3.Efe Karadağ (KKTC).

10.kategori: 1.Abdullah İyidemirci (KKTC), 2.Mehmet Kuş (KKTC), 3.Mert Okur (KKTC).

 

Takım sonuçları

Takımlar     Puan

1-KKTC                298   

2-Türkiye               77     

3-Azerbaycan        70     

4-Ermenistan        26     

5-Moldova             24     

6-Rusya                10     

7-Almanya               9       

8-Belarus                4       

9-Ukrayna               4       

10-İran                    3       

11-Irak                    3       

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler