1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DR. Küçük kimsenin umurunda değil!
DR. Küçük kimsenin umurunda değil!

DR. Küçük kimsenin umurunda değil!

Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığındaki KKTC MOK açıklama yaptı, her yıl geleneksel olarak organize edilen “Dr. Küçük Spor Oyunları” 15 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında yapılacak diye. Buna mukabil 27 spor federasyonu ortak açıklama yapar

A+A-

 

 

 

Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığındaki KKTC MOK açıklama yaptı, her yıl geleneksel olarak organize edilen “Dr. Küçük Spor Oyunları” 15 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında yapılacak diye.

Buna mukabil 27 spor federasyonu ortak açıklama yaparak Dr. Küçük spor oyunlarını KKTC MOK yapacaksa biz katılmayacağız diye.

Ülkemizde bulunan 32 spor federasyonundan 27 tanesinin imza koyduğu ve KKTC MOK’un organizasyonunu boykot ettiği bir ortamda, spor koordinatörlüğünden veya spor dairesinden konu ile ilgili hiçbir açıklama gelmedi.

KKTC MOK’un organizasyonuna karşı olan 27 spor federasyonu, yayınladıkları basın bildirisi ile oyunların geçmişte de yapıldığı gibi spor dairesi bünyesinde yapılması önerisine spor koordinatörlüğü sıcak bakmıyor.

Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ile yaptığım görüşmede, böyle bir talebin kendilerine henüz gelmediğini fakat oyunları düzenleme yetkisinin KKTC MOK’da olduğunu ve KKTC MOK’un onay vereceği federasyonların organizasyona katılacağını kendilerinin de sadece KKTC MOK tarafından talep edilen parayı çıkaracaklarını söyledi.

Yani bir federasyon katılırsa bir federasyon ile Dr. Küçük Spor Oyunları yapılacak.

Aslında bu durum hükümetin de işine gelir.

27 – 30 federasyonun katılımı ile gerçekleşecek olan oyunlarda harcanacak para ile bir - iki federasyonun katılımı ile gerçekleşecek olan oyunlarda harcanacak paraya bakıldığı zaman hükümetinde ve de özellikle Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın işine çok gelir.

KKTC MOK’un faaliyetlerine ve organizasyonuna katılmayan 27 spor federasyonu vardı. Geçtiğimiz gün itibarı ile atıcılık ve binicilik federasyonları katıldı oldu 29 ve dün itibarı ile masa tenisi federasyonundan da KKTC MOK’a red cevabı çıktı, oldu 30.

Geriye kaldı Tekvando ile Bisiklet Federasyonları.

Bir tarafta çarpık bir yapıya sahip KKTC MOK, diğer tarafta bu çarpık yapının düzelmesi için çaba harcayan, spor bakanlığı tarafından kurulan 30 spor federasyonunun bu mücadelesini görmezden gelip üç maymunları oynayan bir spor bakanlığı yetkilileri.

Kısacası Dr. Küçük kimsenin umurunda değil!

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler