1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dr.Fazıl Küçük Oyunları iptal edilsin
Dr.Fazıl Küçük Oyunları iptal edilsin

Dr.Fazıl Küçük Oyunları iptal edilsin

Kıbrıs Türk Toplumunun lideri merhum Dr.Fazıl Küçük anısına KKTC Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği 15Ekim-15 Kasım 2012 tarihleri arasında yer alacak olan ve sadece üç Federasyonun katılacağı Dr.Fazıl Küçük Oyunları hakkındaki polemikler dolu di

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Toplumunun lideri merhum Dr.Fazıl Küçük anısına  KKTC Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği 15Ekim-15 Kasım 2012 tarihleri arasında yer alacak olan  ve sadece üç Federasyonun katılacağı Dr.Fazıl  Küçük Oyunları hakkındaki polemikler dolu dizgin devam ediyor.

Eyüp Zafer Gökbilen’in başkanı bulunduğu KKTC MOK’un yasal zeminini kaybettiği gerekçesi ile  30 federasyonun  Katılmayacağı 14.Dr.Fazıl Küçük oyunları UBP hükümetli desteğine rağmen adeta bir çadır tiyatrosuna dönüştürülmeye çalışılıyor.

UBP hükümetlerinin çarpıklıklarından biri olan KKTC  MOK’un, tüm uyarı ve eleştirilere rağmen, üstlendiği Dr.Fazıl Küçük oyunlarının UBP Kurultayına feda edilmesi ve 30 Federasyonun desteğini çektiği KKTC MOK’a verilmesine en anlamlı tepki merhum Dr.Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük tarafından verildi.

Bu konunda sert bir tavır koyan Mehmet Küçük bu kaotik duruma hükümetin müdahale etmesini istedi.  Mehmet Küçük, geçtiğimiz yıl bu oyunlara iki, bu yıl da sadece üç federasyonun katılacağını dile getirirken, “bu durum Dr.Fazıl Küçük’ün anısına saygısızlıktır, yapılan bir ayıptır” dedi.

 

EN GÜZEL OYUNLAR CTP-BG DÖNEMİNDE

Mehmet Küçük devamla Dr.Fazıl Küçük Oyunlarının en güzeli 2007-2010 dönemlerinde yapıldığını Atatürk Stadında katılımın yüksek ve resmigeçitler olduğunu dile getirirken, bunun sadece babasının anılmasına katkı koymadığını ve ülkenin de tanıtımının yapıldığını iddia etti.

Geçtiğimiz yıl yapılan Dr.Fazıl Küçük oyunlarına davet bile edilmediklerini anımsatan Mehmet Küçük, bu yıl davet edilip, edilmeyeceklerini bilmediklerini ve davet edilmeleri halinde gidip, gitmeyeceklerini bilmediklerini söyledi.

Mehmet Küçük son olarak, hükümetin Dr.Fazıl Küçük oyunlarına müdahale etmesini ve Dr.Küçük’ün adına yakışır bir şekilde yapılmasını ve o düzeye çıkarılmasını istedi.

Bu sözlerin anlamı nedir biliyor musunuz? Belki, Sayın Küçük nezaketinden söylemedi ama ya Dr.Küçük adına yakışır bir şekilde yapın veya iptal edin demek istedi. 

Geçmişte KKTC MOK’un düzenlediği Dr.Fazıl Küçük oyunları CTP-BG döneminde kurulan MOK’a verilmişti.  Geçmişteki düzenlemelere rağmen, en güzeli bu dönemlerde düzenlenen Dr.Fazıl Küçük oyunlarına yasa en az 11 federasyonun katıldığı yabancı ülke katılımının zirveye vurduğu düşünülerse, 2009 erken seçimlerinde başa geçen UBP hükümetleri bu oyunları adeta yüzlerine gözlerine bulaştırdı

Geçtiğimiz yıl sadece iki federasyonun katıldığı Dr.Fazıl Küçük oyunlarına 350,000 TL ayrılması olayın da farklı bir boyutu. Gerçekten bu para nerelere harcandı. Ne var ki, bunları kimse sorgulayamaz. UBP delegesi ve kendisine gücünü gizli ve derin yerlerden aldığı imajını yaratan Gökbilen’e kimse hesap soramıyor. 

Gökbilen’e, Merhum Dr. Fazıl Küçük’ün yeğeni alan Başbakan İrsen Küçük bile hesap soramıyor veya dur diyemiyor!

Bu noktada, yeni Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Atasayan’a düşen görev olaya hemen müdahalesidir. Eğer, buna gücü yetmiyorsa verilecek tahsisatı kesmeli ve ta ki Oyunlar üst seviyeye çekilene kadar Mehmet Küçük’ün ima ettiği gibi oyunlar iptal edilmelidir. 

 


Atasayan’a rölans ama!!!

 

Evet, 2009’da kurulan UBP hükümetleri adeta bir değirmen gibi, Spor bakanlarını yemeye devam ediyor. Mübarek Küçük hükümetlerine  Spor Bakanı dayanmıyor. Önce Dürüst, sonra Çavuşoğlu, sonra tekrar Dürüst ve şimdi de Atasayan. Eeee sıra kimde. Ha, İrsen Küçük Erenköy’den silah arkadaşımdır. Acaba, bir torpil de bana yapsa ve Spor Bakanı olarak atasa. Ha ha, şakası bile kötü yahu.

Neyse, biz konumuza gelelim. Kurultay öncesi, UBP deki dengeleri koruma adına, İrsen KÜÇÜK’ün desteklediği Ahmet Çaluda’nın son dakika operasyonu ile kazandığı Güzelyurt seçimlerin ardından Mutlu Atasayan’ı Spor Bakanı olarak ataması, Atasayan’ı eğitimle birlikte aslanların ağzına attığını gösteriyor.

Beni Atasayan’ın lise mezunu olması çok da ilgilendirmiyor ve ona takmıyorum. Ne üniversite mezunları gördük, bir kalbur samanı, iki eşeğe bölemeyen. Ne lise mezunları gördük harikalar yaratan. Spor geçmişi de olmayan saygılı, kendiyle barışık, alçak gönüllü biri Bakan Atasayan. Spor geçmişinde selefi Dürsüt gibi, Baf Ülkü Yurdu genç takımında harikalar yaratmak varmış.

Tüm, bunlara rağmen, ben Sayın Atasayan’a bir poker deyimi olan ve düşünmeyi beklemeyi özetleyen “RÖLANS” DİYORUM.  

 


MHK’da ipler kimin elinde?

 

Zaman zaman iyi işler yapan bu Merkez Hakem Kuruluna iyi bakayım,  art niyetsiz olarak iyi düşüneyim diyorum ama olmuyor. Hakemlerin yetiştirilmesine büyük katkı koyan ve diğer kurumların önüne geçen seminerler düzenleyen Merkez Hakem Kurulu iş hakem tayinlerine gelince, özerk olması gereken bir konunda topu Futbol Federasyonu başkan ve yönetiminin telkinleriyle yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen seminerde, 6 pırıl pırıl hakemi A klasmanı yaptın. Yılın en iyi hakemi olan Fehim Dayı, Mehmet Malek ve Savaş Tilki ( neyse Savaş KTSYD kupasını yönetti) dururken.  Mehmet Sezener, Serkan Şimşek ve Serdar Bilgimer gibi hakemlerde varken, geçtiğimiz sezonun en tartışmalı maçlarını yöneten Ecvet Kanatlı’nın bu maça verilmesi, Futbol Federasyonu başkan ve yönetimine en yakın hakem olduğu söylemleri hakemler arasında rahatsızlık yaratmasına neden olduğu kulislerde dile getirildi.

Böylece, hakem tayinlerinde iplerin MHK Başkanı Özbilgehan’ın elinde olmadığı ve adeta bir konu mankeni olduğu ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler