1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DR. FAZIL KÜÇÜK BİTTİ!
DR. FAZIL KÜÇÜK BİTTİ!

DR. FAZIL KÜÇÜK BİTTİ!

Her futbol sezonu başladığında takımların antrenman ve maç yapacak saha bulma sıkıntısı bu yıl da baş göstereceğe benziyor. Özellikle elde olan spor tesislerinin bakımında yaşanan sıkıntılar, kulüplerin mağdur olmasına zemin hazırlıyor. Son olarak “

A+A-

 

 

TOPRAĞA DÖNÜŞTÜ... Üç ay önce spor kompleksi yapılacağı müjdesi verilen Gazi Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın zemini bugün tamamen sararmış ve büyük bir bölümü toprağa dönüşmüş durumda.

 

SADECE OT TEMİZLENDİ... Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 16 mayıs tarihinde yaptığı incelemeler sonrası statın spor kompleksine dönüştürüleceğini söylemiş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın ardından zeminin yeniden ekimine başlanacağını söylemişti ancak üç aylık sürede sadece yola bakan tarafta ot temizliği yapıldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Her futbol sezonu başladığında takımların antrenman ve maç yapacak saha bulma sıkıntısı bu yıl da baş göstereceğe benziyor. Özellikle elde olan spor tesislerinin bakımında yaşanan sıkıntılar, kulüplerin mağdur olmasına zemin hazırlıyor. Son olarak “Spor Kompleksi” yapılması planlanan Gazi Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın son hali, bölge takımlarının yeni sezonda aynı sıkıntıları yaşacağının göstergesi. Zemini sararan ve büyük bir bölümü toprağa dönüşen Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın ne zaman Spor Kompleksi yapılacağı ise merakla bekleniyor.

 

BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ TOPRAK OLDU

Geçtiğimiz 2011 – 2012 futbol sezonunun büyük bir bölümünde stadın bakımda olmasından dolayı Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü, maçlarını İskele Cumhuriyet Stadı’nda oynamıştı. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 16 Mayıs 2012 tarihinde Gazi Mağusa’ya gerçekleştirdiği ziyaretinde Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın Spor Kompleksi’ne dönüştürüleceği müjdesini vermişti. Bakan Dürüst, statta yaptığı incelemelerle bu alanda yapılacak tesisler için görüş alış verişinde bulunurken, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın ardından kötü olan stat zemininin yeniden ekimi çalışmalarına başlayacaklarını belirtmişti. Bakan Dürüst ayrıca stat çevresine spor kompleksine dönüştürülmesi için çalıştıklarını bu ziyaretinde kaydetmişti ancak o tarihten bu yana geçen 3 aylık süre içerisinde stat zemini daha kötüye gitti. Çim zemin tamamen kurudu, sahanın büyük bir bölümü toprak oldu.

 

ÜÇ AYDA SADECE OT TEMİZLENDİ

Geçtiğimiz futbol sezonunda zemin yenilemelerinden dolayı Dumlupınar Spor Kulübü maçlarının bir kısmını Çanakkale Muharrem Döveç Stadı’nda oynamıştı. Yeni sezonda bu stadın kullanımının sarı kırmızılılara verileceğinin belirtilmesine rağmen, stadın durumu bunun gerçekleşme olasılığını minimuma indirgiyor. Bu sıkıntıyla beraber, seyricilerin sahaya girdiği ve Maraş tarafına bakılan kısıma antrenman sahası yapılması planlanırken, bu konu hakkında da herhangi bir çalışmanın yapılmaması dikkat çekti. Gazi Mağusa Türk Maarif Koleji’ne bakan tarafa spor kompeksi çerçevesinde oyun ve aktivite alanlarının yapılması planlanan Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda bu alanda 3 ay içerisinde sadece ot temizliğinin yapıldığı görülüyor. Üç aydır spor kompleksi yapılması yolunda herhangi bir çalışma yapılmayan Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın yedek kulübeleri ise uzun yıllardır elden geçirilmedi. Stat çevresinde bulunan reklam panolarının ise durumu günden güne kötüye gidiyor. Soyunma odası, tuvaletler ve benzeri kısımların kullanım açısından yetersiz olduğu Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın spor kompleksi olma yolunda ne kadar süre sonra yeniden aktif bir şekilde hizmete gireceği ise merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler