1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DPÖ'NÜN AÇIKLAMALARI ŞAKA GİBİ
DPÖNÜN AÇIKLAMALARI ŞAKA GİBİ

DPÖ'NÜN AÇIKLAMALARI ŞAKA GİBİ

Kamu-Sen, Devlet Planlama Örğütü’nün, dün hayat pahalılığı ile ilgili açıkladığı rakamlara tepki gösterdi.

A+A-

 

Kamu-Sen, Devlet Planlama Örğütü’nün, dün hayat pahalılığı ile ilgili açıkladığı rakamlara tepki gösterdi. “Evet, Şaka değil ! Haziran ayında hayatın 0.95 ucuzladığını iddia eden DPÖ” altı aylık HP’nin 0.73 olduğu söylüyor !”

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

Memleketimiz yangın yerine dönmüş, her yerden feryatlar yükseliyor. Beş yıldır artış alamayan kamu çalışanları ve emeklilerin maaşları %35-40 eridi…

Asgari ücretli ise iş güvencesinden ve sosyal haklardan yoksun olarak günde 10-12 saat, haftada 60-70 saat çalıştırılmasına rağmen aldığı ücret  brüt 1300 TL’dir.

İş Yasasına göre haftalık çalışma saati 40 saattir. Haftada 60-70 saat çalışan özel sektör emekçisinin aldığı  brüt 1300 TL’yi haftalık çalışma saatine böldüğümüzde aslında asgari  ücretlinin ayda 600-700 TL’ye çalıştırılarak nasıl sömürüldüğü apaçık görülebilir…

Sayın Maliye Bakanı halka pembe tablolar çiziyor ve “ekonomi uçuyor, bütçe açıkları kapanıyor ve iyeye gidiş devam ediyor.” diyor.

 LTB çalışanları iki aydır evine ekmek götüremiyor. Belediyeyi batıranların ekmeği bütün, tuzu kuruyken, hiçbir günahı olmayan emekçiler işten atılıyor, KTHY batırılıyor,Memleket parsel parsel satışa sunuluyor,Kalkınma Bankasını soyanlardan ve batık bankaları hortumlayanlardan yıllardır hesap sorulamıyor, ülkede Mafyaların,Çetelerin ve tefecilerin kuralları hukukun üstünde oluyor, vatandaş gün geçtikçe tükeniyor,Umutlar sönüyor, soframızdaki ekmek gün ve gün küçülüyor, zamlar, vergiler,dövizdeki artış canımızı yakıyor ve DPÖ”hala hayatın ucuzladığını iddia ediyor.

Evet,Şaka değil ! Haziran ayında hayatın 0.95 ucuzladığını iddia eden DPÖ” altı aylık HP’nin 0.73 olduğu söylüyor !

Çalışanların ve emeklilerin gözü aydın ! Uçan hükümetimiz “Al takke-ver kullah”Ali Cengiz oyunlarıyla, altı aylık HP olarak maaşlarımıza bir kahve  parası  olsun yansıtacak… Bunada şükür ! ya HP’yi %3,%5 + açıklasaydı da maaşlardan eksiltseydi. Onun için velinimetlerimiz olan hükümetimize şükran etmeliyiz !

Böyle yapmasalar nasıl uçacağız, Bütçeyi nasıl denkleştireceğiz, Vergi kaçıranlardan alamadığımız açıkları nasıl kapatacağız?

 Birileri aç kalmalı ki, biriler,doysun !          

Birileri işsiz kalmali ki,yandaşlara yer olsun !                                           

Birileri göç etmeli ki başkaları gelsin !                              

Birileri fakirleşmeli ki,birileri zenginleşsin !                      

Birilerinin emeği sömürülmeli ki,birileri kar etsin, ve birileri ölmeli ki,birileri rahat yaşasın…  işte, Ülkeyi bu hale getirdiniz ve hala halkın içindesiniz ve hala gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorsunuz…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler