1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DPÖ: LİSTEDE OLAN HERKES SAYILDI
DPÖ: LİSTEDE OLAN HERKES SAYILDI

DPÖ: LİSTEDE OLAN HERKES SAYILDI

KKTC’de dün gerçekleştirilen nüfus sayımıyla ilgili ilk sonuçların birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor. Bu arada, sayılmayanların en yakın kaymakamlıklara başvurmaları halinde sayımlarının yapılacağı duyuruldu. Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) Müst

A+A-

 

 

 

 

KKTC’de dün gerçekleştirilen nüfus sayımıyla ilgili ilk sonuçların birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor. Bu arada, sayılmayanların en yakın kaymakamlıklara başvurmaları halinde sayımlarının yapılacağı duyuruldu.

Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) Müsteşarı Ali Korhan, TAK muhabirinin sorularına karşılık, dün yapılan nüfus ve konut sayımında listeye alınan tüm evlerin sayımının yapıldığını, listede olmayıp da kaymakamlıkları arayan vatandaşlara da ulaşıldığını ve akşam saat 21.30’a kadar bu evlere gidilerek sayım yapıldığını belirtti.

Halen sayılmayan kişiler olması halinde onlara da en kısa sürede ulaşılarak sayımlarının yapılacağını belirten Korhan, “Bu durumda olanlar mutlaka bölge kaymakamlıklarına başvursunlar. Sayımları yapılacak” dedi.

İLK SONUÇLAR BİRKAÇ GÜN İÇİNDE…

Korhan, en kısa süre içinde durum değerlendirmesi yaparak sayımla ilgili ilk sonuçları birkaç gün içinde açıklayacaklarını da belirtti.

Sayım işlemleri tamamlanmadıkça sonuç açıklanmasının mümkün olup olmayacağı yönündeki soruya karşılık ise Korhan, sayılmayanların oranının çok az olduğunu, dolayısıyla zaten geçici olarak açıklanacak rakamı pek etkilemeyeceğini ifade etti.

SON DEĞERLENDİRMELER BM UZMANLARIYLA BİRLİKTE YAPILACAK

Bu arada, sayım dolayısıyla gözlemci olarak KKTC’de bulunan BM uzmanlarının da bugün DPÖ’ye gideceklerini ve son değerlendirmeleri birlikte yapacaklarını belirten Korhan, bu çalışmaların ardından uzmanlarının birkaç gün içinde adadan ayrılacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1439 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler