1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP'NİN LEFKOŞA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ DE İSTİFA ETTİ
DPNİN LEFKOŞA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ DE İSTİFA ETTİ

DP'NİN LEFKOŞA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ DE İSTİFA ETTİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Lefkoşa Belediye Meclis üyesi Eribe Yağcıoğlu'nun istifa ettiğini basın bildirisi ile kamuoyuna duyurdu..

A+A-

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Lefkoşa Belediye Meclis üyesi Eribe Yağcıoğlu'nun istifa ettiğini basın bildirisi ile kamuoyuna duyurdu..

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

Lefkoşa Türk Belediyesinde aylardan beridir devam etmekte olan, ve hükümetin ilgisizliği nedeniyle Lefkoşa halkının top yekün mağduriyetine neden olan hatalar zinciri halen devam etmektedir.

Aylar önce Belediye binası önünde sunmuş olduğumuz önerileri dikkate almayan, sadece UBP Belediye Meclis üyelerinin muhatap alındığı süreçte Lefkoşa halkının seçmiş olduğu Muhalefet partilerine mensup Belediye Meclis üyelerini hiçe sayan bu hükümet, dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısı ile kendi suçlarını Belediye Meclis üyelerine yüklemeye çalışmaktadır.

Lefkoşa Belediye Meclis üyemiz Sn. Eribe Yağcıoğlu, yaşanmakta olan süreci değerlendirerek istifasını Genel Merkezimize ulaştırmış bulunmaktadır. Esasen istifa etmesi gerekenler inatla ve halkımız ile dalga geçercesine yerlerinde otururken, görev süresi boyunca Lefkoşa Belediye vatandaşlarından almış olduğu yetkiyi yine onlar leyhine kullanmış olan Belediye Meclis üyemizin istifa kararı bizleri üzmüş olmakla beraber,esas istifa kararını yürürlüğe koyması gereken başta Başbakan olmak üzere tüm hükümet üyelerine bir örnek yaratır düşüncesi ile yürürlüğe koymak üzere Lefkoşa İlçe Seçim Kuruluna göndermiş olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarım.

Lefkoşa’lı ya saygımızın bir gereği olarak, yaşanmakta olan sıkıntılı dönemin bir an önce sona ermesi için, tüm bu olayların gerçek sorumlusu konumundaki Hükümeti de bir kez daha istifaya davet etmeyi görev biliriz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler