1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP’DEN 'SON ŞANS'
DP’DEN SON ŞANS

DP’DEN 'SON ŞANS'

Daha önce yayınlanan Bir Taykacık! Adlı kitapçıkdan sonra Demokrat Parti, şimdi de "Son Şans" hazırlandığı bildirildi.

A+A-

 

 

 

 

Daha önce yayınlanan Bir Taykacık! Adlı kitapçıkdan sonra Demokrat Parti’nin (DP) şimdi de, “KKTC’deki siyasi eğilimlerin analizini yaparak çağdaş ve çağdışı kalmış siyasi görüşlere bilimsel açıklamalar getiren” Son Şans isimli araştırma çalışmasını kamuoyuna sunmaya hazırlandığı bildirildi.

 

DP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre DP, “Son Şans” adlı kitapçıkta, “sonuç itibarıyla KKTC’de kendilerini “sağ” veya “sol” olarak nitelendiren siyasi görüşlerin, değişen zamana ayak uyduramayarak kendi içlerinde bir çöküş sürecine girdiği ve bu sürecin yarattığı karmaşa içerisinde halktan koparak devlete zarar veren bir konuma süratle sürüklendikleri” tespiti yapıldı.

 

“Devlet kuran bir halk olarak kendilerini ‘sağ’ veya ‘sol’ olarak nitelendirenlerin esasen bu devlete inanmadıkları, bunların bir kısmının talimatlarla yönetilmeye yatkın, diğer kısmının ise Güney’den esecek rüzgara göre hareket etmeye hazır bir durum sergilediklerinin” kaydedildiği kitapçığın, Kıbrıs Türk Milliyetçiliği’ne vurgu yaparak, gerek olası sürdürülebilir bir anlaşmanın anahtarı gerekse bağımsız bir devlet olabilmenin temel unsurlarını içermekte olduğu belirtildi.

 

Bu noktaya vurgu yapmak için kitapçığın ön kapağında, KKTC’nin diğer devletler ailesinin bir mensubu olduğunu simgeleyen başak taneleri tasviri kullanıldığı ifade edilen açıklamada, kitapçığın sonuç bölümünde ise; “Kıbrıslı Türklere onurunu iade edecek olan, Kıbrıs Türk Milliyetçiliği temelinde ortaya konulacak duruş ve politikaların her adımda temel olarak kabul edilmesinden başka bir şey değildir” vurgusuna dikkat çekildiği kaydedildi.

 

Açıklamada DP’nin, “Son Şans” adını verdiği kitapçığı, KKTC’yi ziyaret eden Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a da takdim ettiği ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 731 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler