1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP'DEN KAVŞAK EYLEMİ
DPDEN KAVŞAK EYLEMİ

DP'DEN KAVŞAK EYLEMİ

Demokrat Parti bu sabah Başbakanlık kavşağında bildiri dağıtarak, “KKTC’nin kötü yönetiminin” düzeltilmesi yönünde çağrıda bulundu.

A+A-

 

 

Demokrat Parti (DP) bu sabah Başbakanlık kavşağında bildiri dağıtarak, “KKTC’nin kötü yönetiminin” düzeltilmesi yönünde çağrıda bulundu.

DP’den yapılan açıklamaya göre, saat 07:30’da başlayan bildiri dağıtımına, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ile partinin diğer yetkilileri de katıldı.

Bildiride, DP’nin, “bugün ve gelecekte karşılaşılması muhtemel her türlü sorunu bütün yönleri ile takipte olduğu, ülkenin geleceğini hazırlamakla ilgili çalıştığı, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve iyi yönetimin tüm unsurlarını yerine getirmek için özveri ile hazırlandığı” kaydedildi.

Plansız, programsız ve hedefsiz bir yapılanma ile günü birlik çalışmalar yapan, bireysel veya zümresel çıkar gözeten politikaların ve politikacıların devrinin bittiği ifade edilen bildiride, “iyi yönetilmiyoruz” şikayetlerini ortadan kaldıracak bir yapılanmanın gerçekleştirilmek zorunda olunduğu belirtildi.

“Oluşturulacak politikalarla, ne istediğini, istediğine nasıl ulaşacağını, neden ulaşması gerektiğini, hangi zaman planlamasında gerçekleştireceğini, hangi yöntemleri kullanarak ulaşacağını, nasıl denetleyeceğini, kaynak tahsisinin nasıl yapılacağını içeren, şeffaf adil demokratik bir çalışma mantığını yakalamak ve iyi bir yönetim ile sürdürülebilir bir kalkınmaya ulaşmak zorundayız” denilen DP bildirisinde, sürdürülebilir kalkınmanın gelecekten çalarak ulaşılacak bir hedef olamayacağı vurgulandı.

Bildiride, “nitelikli işbirlikleri içermeyen, mütekabiliyet esasını gözetmeyen ve yüz yıllardır yaşadığı coğrafyada dinini kültürünü ve Türklüğünü koruyan bir neslin erkini düşünmeden plan program yapmanın mantığının olmadığı” ifade edildi. DP bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

“Dünya çapında görev yapan akademisyenleri ve bilim adamlarının yanında küresel başarıyı yakalayan iş adamları bulunan bir halkın erkinin bu kadar düşürüldüğü hiçbir dönem yaşanmamıştır.

Tarihimizde toplumsal özgüveninin bu kadar ortadan kaldırıldığı hiçbir dönem olmamıştır. Sindirilmiş, kendini ve görüşlerini ifade etmekten aciz hale getirilmiş bir toplum yapısı hiçbir dönem yaşanmamıştır. Varoluşumuzun yegâne nedeni olan omuz omuza mücadelemiz bu kadar ayrışmaya, bu kadar bencilliğe sürüklenmemiştir.

Bu nedenle Demokrat Parti olarak toplumun yurdunu seven tüm bireylerini oluşturulacak yeniden yapılanma komitelerinde görev almaya ve Devletimizin geleceğini yaratma azmimize katkı koymaya çağırmaktayız. Şimdi söylenme değil söyleme zamanıdır.

Geliniz katkılarınızla oluşturulacak politikaların hayat bulmasına hep birlikte sahip çıkalım. Geliniz hukukun üstünlüğünü gözeten, stratejik vizyona sahip, katılımcı, hesap verebilir, şeffaf, eşitlikçi, sorunlara cevap verebilir ve etkin bir Devlet yapılanması ile sürdürülebilir bir kalkınmayı hep birlikte sağlayalım”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler