1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP’den Erdoğan’a destek
DP’den Erdoğan’a destek

DP’den Erdoğan’a destek

Demokrat Parti (DP), Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında yeni bir sayfanın açılması bakımından, siyaseten olumlu bularak desteklediğini açıkladı. DP Genel Sekreteri Bengü Ş

A+A-

DP’den Erdoğan’a destek

Demokrat Parti (DP), Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında yeni bir sayfanın açılması bakımından, siyaseten olumlu bularak desteklediğini açıkladı.

DP Genel Sekreteri Bengü Şonya, bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Bu ziyaretle, iki taraf arasındaki bilgi akışının süratleneceğini ve birçok konunun daha fazla netleşeceğini umuyoruz” ifadesini kullanıldı.

Erdoğan’ın iki günlük ziyareti sırasında polisin zaman zaman göstericilere karşı orantısız güç kullandığını savunup bunun DP tarafından onaylanmadığına işaret eden Şonya, orantısız güç kullananlar veya bu emri verenlerle ilgili olarak yasalar çerçevesinde gerekenin yapılmasını istedi.

Şonya, bunun yanında kendisini ifade etmek isteyen bazı gösterici veya gösterici grupların Erdoğan’a yönelik  kullandığı  belli kelimelerin son derece rencide edici olduğu ve kullanılmaması gerektiği değerlendirmesini yaptı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler