1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP'DEN AKÇA'NIN AÇIKLAMALARINA TEPKİ
DPDEN AKÇANIN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

DP'DEN AKÇA'NIN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

DP, Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın Kuzey Kıbrıs ekonomisiyle ilgili açıklamalarının ülke gerçekleri ile örtüşmediğini belirtti

A+A-

 

 

DP, Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın Kuzey Kıbrıs ekonomisiyle ilgili açıklamalarının ülke gerçekleri ile örtüşmediğini belirtti. DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’nın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Halil İbrahim Akça’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisinin durumu ve gidişatı üzerine yaptığı basın açıklaması ülkede yaşananlar ve fiili durum ile örtüşmemektedir.

 

Sayın Büyükelçinin zaman be zaman ekonomi konusunda çizdiği kendisine göre “olumlu” tablo, iktidar partisinin çizdiği pembe tablo ile örtüşmekte, ancak halkımızın gerçekte yaşadıklarına tezat teşkil etmektedir. Halkımızın yaşadığı gerçeklerin hilafına ve adeta yaşanan sıkıntıları görmezden gelerek yapılan bu açıklamalar Sayın Akça’nın şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni UBP iktidarının kötü icraatının hamisi durumuna düşürmektedir. Bu durum ise halk tarafından hükümete yönelen öfkenin önünde kalkan oluşturmakta ve halkımızın öfkesini gereksiz yere Türkiye Cumhuriyeti hükümeti üzerine yönlendirmektedir.

 

Verilen yanlış mesajların ortadan kaldırılması için Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi sayın Halil İbrahim Akça’yı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisi üzerindeki bulgu ve iddialarını tartışmak için ekonomistlerimizle yapılacak bir açık oturuma davet etmek zorunluluğu doğmıştur.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler