1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP, YEDİKONUK'TA PİKNİK DÜZENLEDİ
DP, YEDİKONUKTA PİKNİK DÜZENLEDİ

DP, YEDİKONUK'TA PİKNİK DÜZENLEDİ

Demokrat Parti, “Petrol Dolum Tesisine Hayır” demek için dün Yedikonuk’ta piknik düzenledi.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) “Petrol Dolum Tesisine Hayır” demek için dün Yedikonuk’ta piknik düzenledi.

Parti Genel Sekreteri Bengü Şonya başkanlığında Genel Merkez binasından otobüslerle Yedikonuk’a giden partililere Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk, Kadın Örgütü ve Gençlik Örgütü Başkanı Münür Öztürk de eşlik etti.

Heyete Büyükkonuk’ta, Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazıt Adalıer, Gazimağusa İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu, İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu, Gazimağusa ve Karpaz bölgesinden partililer de katıldı.

ŞONYA

DP Genel Sekreteri Şonya burada yaptığı basın açıklamasında, DP’nin Yedikonuk’ta yapılması planlanan petrol dolum tesisine karşı olduğunu, konunun ilk gündeme geldiği günden itibaren belirttiğini, kamuoyunun yoğun tepkisine rağmen hükümetin bu konuda inatla bildiğini okuduğunu ve halkın iradesini hiçe saydığını kaydetti.

DP’nin bölgede fok balıklarının yaşadığını görüntülerle tespit edip kamuoyuyla da paylaştığına dikkat çeken Şonya, doğanın katledilmesine ve bölgede yaşayan hayvanların yok olmasına seyirci kalmalarının söz konusu olmadığını söyledi.

Şonya, şöyle devam etti:

“Ülkemize büyük bir tehlike yaratacak bir tesis niye burada yapılıyor, niye bu araziler bir kuruş alınmadan hibe ediliyor, niye buraya yapılacak tesisler serbest bölge ilan edilecek, niye bu tesislerde bu kadar büyük risklere karşı sadece 5-10 kişi istihdam edilecek? Biz bunu anlamış değiliz... Amacımız konu hakkındaki ciddiyetimizi çok daha vurgulu şekilde ortaya dökmek, içinde bulunduğumuz güzelliği öyle har vurup harman savuracak bir iktidarın ne yaptığını daha iyi göstermek...”

Kamuoyunu daha fazla duyarlılığa da davet eden DP Genel Sekreteri, “Halkımıza da bir kez daha bunu düşünmelerini ve bu ülkeyi parsel parsel pazarlığa çıkaran hükümete karşı tavır koyma çağrısında bulunuyoruz. Duyarlı vatandaşlarımız sayesinde ümit ediyoruz ki başını çektiğimiz bu hareket gittikçe büyür ve sonuçta bu tesis buraya yapılmaz” dedi.

Heyet daha sonra Büyükkonuk’ta düzenlenen Eko Gün etkinliğine de katılarak halkla bir araya geldi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler